Skvělý prostorový zvuk ve vašem obýváku |
Dopřejte si v pohodlí domova dokonalý prostorový zvuk, který vás uchvátí při sledování filmů, seriálů i každodenních televizních pořadů. Soundbar Yamaha YSP-2700 vám to umožní, aniž byste museli řešit potíže s umístěním velkých reproduktorů do malého prostoru. Tento špičkový audio přístroj totiž vyniká nejen parádním zvukem, ale i kompaktním provedením – jedná se o zařízení podlouhlé konstrukce, které dokonale zapadne do jakéhokoliv interiéru. Soundbar se vyrábí ve dvou barevných variantách. V této verzi je vyveden v elegantní stříbrné. Kromě lepšího TV zvuku vám navíc umožní i poslech hudby z chytrých zařízení – v jeho výbavě totiž nechybí ani technologie Bluetooth. |
16 reproduktorů a subwoofer jako bonus |
I přes své menší rozměry se může tento soundbar pochlubit perfektními vlastnostmi zvuku. Stará se o ně 16 špičkových reproduktorů, které vytvářejí zvukové pole s rozložením 7.1. Čeká vás tak úžasný prostorový zážitek, při němž vás zvuk obklopuje z různých stran. O perfektní zvuk basových linek se navíc stará přídavný bezdrátový subwoofer. Jedná se o speciální 75W reproduktor hlubokých tónů, který můžete umístit kamkoliv do blízkosti soundbaru. S ním se pak subwoofer spojí prostřednictvím Wi-Fi. |
Nadchne i hudební fajnšmekry |
Soundbar Yamaha YSP-2700 vám přinese dokonale čistý a hutný zvuk, jaký jste doma až dosud neměli možnost zažít. Přístroj je kompatibilní s formáty HD Audio (zvuk ve vysokém rozlišení), přičemž podporuje i technologie Dolby TrueHD či DTS-HD. Pro připojení soundbaru k televizi můžete využít moderní rozhraní HDMI, které je plně kompatibilní i s moderními 4K televizory. K dispozici zde máte celkem tři vstupní HDMI porty, a tak není problém připojit k soundbaru tři digitální přístroje najednou. |
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Dolby Digital je označení digitální ztrátové komprese zvuku. Nejčastěji se vyskytuje v konfiguraci 5.1 kanálů - pět hlavních plnorozsahových kanálů a jeden nízkofrekvenční basový LFE kanál využívaný subwooferem při explozích a podobně. Formát Dolby Digital byl vyvinut roku 1991 společností Dolby Laboratories. Jeho konkurencí je zvukový formát DTS.
Dolby TrueHD je bezztrátový kodek vyvinutý pro multimediální zařízení s vysokým rozlišením jako jsou například Blu-ray nebo HD DVD. Zajišťuje přenos vícekanálového prostorového zvuku, který se ani v nejmenším neodlišuje od studiového záznamu.
Dolby Digital Plus je pokročilý kódovací systém s podporou více zvukových kanálů pro vytvoření prostorového zvuku a vyšším datovým tokem.
DTS je digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení se ztrátovou kompresí, používaný především pro ozvučení filmů v kinech nebo na DVD a Blu-ray discích. Byl vytovřen roku 1993 společností Digital Theater Systems a je hlavním konkurentem formátu Dolby Digital.
Dolby Pro Logic II je zvukový dekodér vytvořený společností Dolby Laboratories v roce 2000. Je určený pro převod zvuku v konfiguraci 2.0 do konfigurace 5.1. Přímým nástupcem je dekodér Dolby Pro Logic IIx vyvinutý roku 2003. Podle tvrzení společnosti by měl být schopen převádět zvuk v konfiguraci 5.1 jako zvuk 6.1 nebo 7.1, a to z jakéhokoliv zdroje.
DTS-HD Master Audio je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
Dolby Pro Logic II je zvukový dekodér vytvořený společností Dolby Laboratories v roce 2000. Je určený pro převod zvuku v konfiguraci 2.0 do konfigurace 5.1. Přímým nástupcem je dekodér Dolby Pro Logic IIx vyvinutý roku 2003. Podle tvrzení společnosti by měl být schopen převádět zvuk v konfiguraci 5.1 jako zvuk 6.1 nebo 7.1, a to z jakéhokoliv zdroje.
DTS HD HR (DTS HD High Resolution) je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
DTS 96/24 představuje jakousi odnož zvukového formátu DTS Digital Surround 5.1, která umožňuje reprodukci vysoce kvalitního 24bitového zvuku o frekvenci 96 kHz na DVD.
DTS-ES (Digital Theatre Sound – Extended Surroud) je rozšíření k vícekanálovému zvuku 5.1 přidáním jednoho kanálu navíc. Dělí se na dvě varianty - Matrix 6.1, Discrete 6.1.
Matrix 6.1 má navíc zadní kanál, který je rozdělen na dvě části do levého zadního a pravého zadního reproduktoru – tímto dojde k vytvoření dokonalého efektu prostorového zvuku, který vás doslova pohltí.
Discrete 6.1 má zadní kanál navíc, který je samostatný a dá se přehrávat v jednom reproduktoru nebo ve dvou.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
RA (RealAudio) je uzavřený bezztrátový zvukový formát vyvíjený společností RealNetworks. Je určený pro tzv. “real time“ proudy zvuku jako jsou například internetová rádia.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
EDR (Enhanced Data Rate) u technologie Bluetooth značí zvýšenou rychlost přenosu až na hodnotu 2,1 Mb za sekundu.
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
Funkce AirPlay umožňuje streamování multimediálního obsahu ze zařízení se systémem iOS (operační systém společnosti Apple) do Apple TV, základny AirPort Express nebo také do reproduktorů, které funkci AirPlay podporují. Podmínkou je verze iOS 4.2 a vyšší.