Bezdrátový reproduktor s podporou Hi-Res audia |
|
Seznamte se s bezdrátovým streamovacím reproduktorem Yamaha WX-051 (MusicCast 50), který přinese do vašeho domova luxusní zvuk. Jedná se o moderní zařízení, které se může pochlubit vysokým výkonem 70 W (RMS) a vyniká i podporou Hi-Res audia (zvuku ve vysokém rozlišení). Poslouchat s ním můžete hudbu či mluvené slovo ve formátech MP3, WMA, MPEG-4 AAC, ALAC, FLAC, WAV i AIFF. V této variantě je reproduktor vyveden v elegantní bílé povrchové úpravě, díky níž skvěle zapadne do kažedého moderního interiéru. Pokud si jej umístíte do ložnice, jistě oceníte i praktickou funkci budíku. |
Zapomeňte na propojovací kabely |
|
Zvuk k tomuto reproduktoru spolehlivě doputuje bez použití jakéhokoliv kabelu – vše obstará bezdrátová technologie Bluetooth 4.2, jejíž dosah je až 10 metrů. Prostřednictvím tohoto přístroje tak můžete reprodukovat hudbu, kterou máte uloženou ve svém chytrém mobilním telefonu, tabletu i třeba notebooku. |
Pro váš sluch jen to nejlepší |
|
Vyžadujete-li při poslechu hudby skutečně kvalitní zvuk, Yamaha WX-051 vás rozhodně nezklame. Vždy špičkově vyladěnou reprodukci vám zde totiž naservíruje její špičkové akustické zázemí, které sestává ze dvou 10cm wooferů (basových reproduktorů) a jednoho 3cm tweeteru (výškového reproduktoru). Pokud budete chtít dosáhnout ještě mohutnějšího zvukového podání, můžete povolat do akce funkci Stereo Pairing a využívat dva reproduktory Yamaha WX-051 najednou. Dočkáte se tak jedinečného stereo zvuku, který vám prostě vyrazí dech. |
Objevte hudební skvosty na internetu |
Tento bezdrátový reproduktor od Yamahy vám také zprostředkuje celou řadu celosvětově rozšířených audio služeb na webu. Stačí přístroj připojit k internetu – buď pomocí síťové přípojky RJ-45 (LAN), anebo bezdrátově přes Wi-Fi. Poté máte možnost poslouchat internetová rádia vysílající ve standardu vTuner a k dispozici máte i populární hudební služby, jako je např. Spotify, Deezer či TIDAL. |
Kompatibilní se systémem MusicCast |
Reproduktor Yamaha WX-051 také můžete začlenit do systému MusicCast – poté můžete jeho prostřednictvím poslouchat i zvuk, jehož zdrojem je kompatibilní soundbar či AV receiver. Zařízení vám tak poslouží třeba i jako další prostorový reproduktor vašeho domácího kina. Jeho funkce navíc můžete díky podpoře systému Amazon Alexa ovládat i hlasem. |
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
ALAC je druh audiokodeku vyvinutý společností Apple (Apple Lossless Audio Codec). Pro ukládání zvukových souborů je pak využíván kontejner MP4 (uložené soubory mají příponu m4a). Jedná se o bezztrátovou kompresi, která uchovává kvalitu zvuku z původních dat – proto jsou tyto soubory náročnější prostor.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
SBC (Sub-Band Coding) je technologie vícepásmového kódování, kdy dochází k rozdělení frekvencí, které se pak zpracovávají jednotlivě. Některé z nich je pak možné vypustit – například ty, které jsou pro lidské ucho takřka neslyšitelné nebo také všechny, které se dají považovat šum. Výsledkem je výrazná úspora místa, protože se nemusí ukládat vše. Kódování SBC používá již většina dnešních kodeků. Každý samozřejmě pracuje s jiným počtem pásem a způsobem uložení.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
Funkce AirPlay umožňuje streamování multimediálního obsahu ze zařízení se systémem iOS (operační systém společnosti Apple) do Apple TV, základny AirPort Express nebo také do reproduktorů, které funkci AirPlay podporují. Podmínkou je verze iOS 4.2 a vyšší.
IP (International protection) je mezinárodní označení pro stupeň ochrany krytí elektrických zařízení. Udává informaci o tom, jak jsou daná zařízení odolná vůči nebezpečnému dotyku a vůči vniknutí cizího tělesa a kapalin. Stupeň krytí se označuje písmeny IP a pomocí dvou číslic. Navíc jsou zavedena také přídavná a doplňková písmena.
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.