.jpg)
Fitness náramek pro každého
Druhá generace fitness náramků Xiaomi Mi Band přináší vskutku výhodný poměr cena/výkon, a oproti staršímu modelu navíc přítomnost kvalitního OLED displeje.
Zvládá šikovné funkce, jako je měření tepové frekvence, počítání kroků, akcelerometr, měření vzdálenosti nebo počítání spálených kalorií během sportovních aktivit.
Lze ho rovněž pomocí Bluetooth připojit k vašemu mobilnímu telefonu.
Pro kvalitnější spánek
Fitness náramek Xiaomi Mi Band 2 umožňuje velmi přesný monitoring vašich spánkových cyklů - celý proces spánku a jeho fáze si po probuzení můžete sami detailně prohlédnout.
Jímá-li vás při zaslechnutí nepříjemného zvuku budíku hrůza, zcela jistě oceníte funkci buzení prostřednictvím jemných vibrací náramku.
.jpg)
.jpg)
Snadné spojení s mobilní aplikací
Svůj chytrý náramek Xiaomi Mi Band 2 můžete pomocí Bluetooth jednoduše spárovat s vaším mobilním telefonem.
Poté stačí nainstalovat aplikaci Mi Fit, ve které lze následně pohodlně sledovat své sportovní i spánkové statistiky.
Náramek vás po připojení k telefonu navíc prostřednictvím vibrací vždy upozorní na SMS či příchozí hovory.
Chůzí ke zdraví
Zvláště jedinci se sedavým zaměstnáním ocení funkci krokoměru a upozorňování na nedostatek pohybu.
Pokud už sedíte příliš dlouho, váš Xiaomi Mi Band 2 vám dá jemnými vibracemi jasně najevo, že je na čase se alespoň trochu projít.
Všechny kroky poté zaznamenává a započítává do statistik vaší pohybové aktivity.
.jpg)
.jpg)
Dlouhá výdrž baterie
Fitness náramek Xiaomi Mi Band 2 se může na rozdíl od svých srovnatelných konkurentů pochlubit mimořádnou výdrží baterie.
S její kapacitou 70 mAh a kombinací s úsporným OLED displejem se o nabití nepřihlásí častěji, než jednou za měsíc.
Samotné nabíjení je velmi jednoduché – stačí vyjmout tělo z náramku, vložit do nabíječky a následně připojit do USB portu.
OLED je zkratka anglických slov Organic light-emitting diode. Jedná se o něco pokročilejší a energeticky méně náročnou technologii zpracování displejů než je technologie LED. V OLED obrazovkách se nacházejí diody z organických materiálů, které při průchodu el. proudem emitují světlo. Displej vyrobený touto metodou nepotřebuje filtry, je schopný emitovat vlastní světlo. Výhody: větší jas a kontrast beze stínů. Rychlost změn odpovídá videu. Display může dosahovat tloušťky pouhého okenního skla.
IP (International protection) je mezinárodní označení pro stupeň ochrany krytí elektrických zařízení. Udává informaci o tom, jak jsou daná zařízení odolná vůči nebezpečnému dotyku a vůči vniknutí cizího tělesa a kapalin. Stupeň krytí se označuje písmeny IP a pomocí dvou číslic. Navíc jsou zavedena také přídavná a doplňková písmena.
Funkci časovače dnes běžně najdete u různých druhů elektrospotřebičů. Ať už jde o sporák, varnou desku nebo třeba ventilátor, všude tam funguje jako šikovná pomůcka, která vám usnadní každodenní život. V případě sporáku nebo multifunkční trouby ohlídá jídlo. Máte-li ji také u ventilátoru či u digestoře, nemusíte se starat o jejich včasné vypnutí.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Lithium polymerová baterie (LiPo, Li-Pol) je hojně využívána v přenosných zařízeních jako jsou mobilní telefony, notebooky, fotoaparáty apod.). A to zejména proto, že se dají vyrobit prakticky v jakémkoli tvaru a s velice tenkým profilem (pro plně funkční baterii stačí pouze pár milimetrů). Mezi jejich další výhody patří také nízká hmotnost, minimální samovybíjení a odolnost vůči mrazu. Nevýhodou jsou vysoké náklady na výrobu.
KitKat (4.4) je verze operačního systému Android. Světlo světa poprvé spatřila v roce 2013. Od svých předchozích verzí nabízí výrazně plynulejší provoz i rychlejší přepínání mezi jednotlivými aplikacemi. Vylepšená je i správa napájení, díky čemuž je zajištěna delší výdrž zařízení.
Android 5.1 je nástavbou operačního systému Android 5.0 Lollipop od společnosti Google, která s sebou přináší řadu inovací. První z nich je vylepšené zabezpečení pomocí funkce Device Ptotection, která slouží k blokaci odcizeného nebo ztraceného zařízení. Jeho odemknutí je možné až po zadání hesla do Google účtu. Zařízení nebude použitelné ani tehdy, bude-li přepnuto zpět do továrního nastavení. Android 5.1 nabízí novinky i v oblasti animací. Drobnou, ale přesto zásadní změnou si prošly rychlé přepínače mezi BlueTooth a WiFi sítěmi.
Lollipop (5.0) je verze operačního systému Android od společnosti Google. Světlo světa poprvé spatřila koncem roku 2014. Od svých předchozích verzí nabízí řadu vylepšení. Jedním ze zásadních je zdokonalené zabezpečení, které výrazně snižuje zranitelnost zařízení a rovněž mu poskytuje lepší ochranu před škodlivým malwaarem. Zajímavou novinkou je funkce připnutí obrazovky, která umožňuje pohodlnou práci s vybranou aplikací. S pomocí funkce Host se pak můžete jednoduše dostat ke všem svým datům a kontaktům na kterémkoli jiném zařízení se stejnou verzí OS Android – stačí se pouze přihlásit na svůj účet. Soukromá data v daném zařízení jsou při spuštění funkce chráněna.