smartphone s 5,97" AMOLED displejem • rozlišení 2340×1080 px • 8jádrový procesor 2,3 GHz • 6 GB RAM • interní paměť 128 GB • 3 zadní fotoaparáty 48 Mpx + 8 Mpx + 13 Mpx • 20Mpx přední fotoaparát • GPS, A-GPS, Glonass, BeiDou, Galileo • Wi-Fi ac • LTE • NFC • Bluetooth 5.0 • USB-C • Dual SIM • čtečka otisků prstů v displeji • identifikace tváře • rychlonabíjení (baterie 3070 mAh) • operační systém Android 9.0
Smartphone, který předčí vaše očekávání |
|
Chytrý mobilní telefon Xiaomi Mi 9 SE se zaručeně stane vaším nenahraditelným parťákem. Oceníte totiž na něm prémiový design, výkonné hardwarové zázemí i bohatou sbírku moderních funkcí a technologií. Mimo jiné se můžete těšit na špičkový trojitý fotoaparát, ultra rychlé nabíjení či navigaci, která pracuje s celou řadou satelitních systémů. Kromě toho pak smartphone vyniká i svým nadrozměrným displejem, díky němuž si naplno vychutnáte hraní her, sledování filmů i procházení sociálních sítí. |
Nadupaná hardwarová výbava |
|
Xiaomi Mi 9 SE disponuje vyspělým procesorem Qualcomm Snapdragon 712, který se pyšní 8 jádry a frekvencí až 2,3 GHz. Jde o moderní hardwarový komponent, který využívá unikátní 10nm technologii, jež je zárukou vysokého výkonu i skvělé úspory energie. Kapacita operační paměti RAM pak činí luxusních 6 GB, takže si mobil hravě poradí i s prováděním několika náročných operací najednou. Interní paměť mobilu má kapacitu 128 GB, máte zde tedy dostatek úložného prostoru na všechna svá data. |
Velký displej s realistickým obrazem |
Živé barvy, ostrý obraz a krásně vyvážený jas a kontrast. To vše vám zprostředkuje 5,97palcový AMOLED displej, který se může pochlubit rozlišením Full HD+ (2340×1080 px). Díky němu jsou videa, obrázky i fotky překvapivě realistické, takže od nich nebudete chtít odtrhnout oči. |
Tvořte profesionální fotky i videa |
|
Zásluhou úžasného zadního fotoaparátu můžete mobilním telefonem Xiaomi Mi 9 SE vytvářet fotografie a videa skutečně nadstandardních kvalit. Jedná se o trojitou kameru, která vám dokonalé výsledky zajistí prostřednictvím optických čoček s rozlišením 48 Mpx + 8 Mpx + 13 Mpx. Patříte-li mezi vyznavače selfíček, potěší vás i přední kamera tohoto smartphonu. I ta se totiž vyznačuje perfektními vlastnostmi – pracuje s rozlišením 20 Mpx a světelností f/2.0. Navíc s ní můžete využívat i speciální portrétní režim, který dodá všem vašim autoportrétům kýženou eleganci. |
Moderní bezpečnostní vychytávky |
|
Abyste měli naprostou jistotu, že se vám do mobilu nikdo nenabourá, je smartphone Xiaomi Mi 9 SE vybaven bezpečnostní čtečkou otisků prstů. Ta je přitom umístěna přímo v displeji, takže je její použití velice pohodlné. A kromě toho také můžete telefon zabezpečit využitím funkce identifikace tváře. |
Pomůže vám najít správnou cestu |
|
V chytrém mobilním telefonu Xiaomi Mi 9 SE je také zabudována výkonná navigace, díky níž už se na svých cestách nikdy neztratíte. Dokáže totiž přijímat informace ze čtyř různých satelitních systémů (GPS, Glonass, BeiDou a Galileo), takže je za všech okolností dokonale přesná a spolehlivá. |
Rychlý internet i platby mobilem |
K výbavě tohoto smartphonu patří i přijímač vysokorychlostních 4G/LTE sítí mobilního internetu, který vám zajistí načítání webových stránek s takřka okamžitou odezvou. A skvělou zprávou je i podpora bezdrátové technologie NFC, jejíž zásluhou vám mobil nahradí i platební kartu. |
AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode) je druh zobrazovacího panelu používaného při výrobě chytrých hodinek, mobilních zařízení, notebooků i televizorů. Při zobrazování černé barvy dochází ke zhasnutí jednotlivých pixelů, čímž jsou o mnoho úspornější než klasické LCD panely a černá barva je tak navíc opravdu černá. Další výsadou AMOLED panelů jsou také sytější barvy, ostřejší obraz, rychlejší odezva s mimo jiné i lepší čitelnost zobrazovaného obsahu na sluníčku.
Hustota pixelů neboli PPI (pixels per inch – pixely na palec) je hodnota, která udává jaká je hustota jednotlivých zobrazovacích bodů v přesně vymezené šířce a výšce displeje.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
APE je formát audio souboru vytvořený pomocí kompresoru Monkey ´s Audio. Jedná se o bezeztrátovou kompresi, kterou lze využít především jako jeden z formátů pro uchování originálních CD v počítači. Je určen zejména pro platformy s Windows, svou podporu však postupně nachází i u zařízení s Androidem.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
Xvid je MPEG-4 kompatibilní kodek s otevřeným kódem, který se dá používat na mnoha různých operačních systémech a platformách.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
M4V je video formát vyvinutý společností Apple, který se velice podobá dalšímu hodně používanému formátu MP4. Jediným rozdílem je, že M4V soubory jsou chráněny proti kopírování. Přehrávání těchto souborů je omezeno pouze na počítače, které mají založený účet na iTunes, jehož prostřednictvím nakupují veškerá videa, jako jsou filmy, seriály nebo hudební videoklipy. Tento formát je rovněž běžně využíván na všech Apple zařízeních jako je iPad nebo iPhone.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
VC-1 je formát pro kódování videí vyvinutý primárně pro přehrávač Windows Media Player 9. Mimo jiné je kompatibilní i se řadou jiných přehrávačů na platformách MacIntosh i Linux. V dnešní době je tento standard běžně využíván na BluRay discích nebo na HD DVD.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
VP9 je otevřený formát pro kódování videa vyvinutý společností Google. Jedná se o nástupce předchozí verze V8 a zároveň také jako alternativu k formátu H.265. Jedním z hlavních cílů při vývoji VP9 bylo až 50% snížení přenosové rychlosti při maximálním zachování kvality obrazu.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.