.jpg)
Sportovní aktivity pod kontrolou
Skvělá zpráva pro všechny sportovní nadšence!
Xiaomi přichází s cenově dostupnými chytrými hodinkami Amazfit Bip, které jsou však nadupané praktickými funkcemi.
Nabízí například přesné sledování srdečního tepu, díky kterému můžete spolehlivě monitorovat, zda se nacházíte v aerobním či anaerobním pásmu.
Extra výdrž baterie
Výdrž baterie až 45 dní?
Ne, to opravdu není žádné sci-fi, nýbrž reálná výdrž baterie chytrých hodinek Xiaomi Amazfit Bip.
Této obdivuhodné hodnoty je dosaženo především díky kombinaci 190mAh baterie a mimořádně úsporného displeje.
Pokud si hodinky dobití přece jen vyžádají, stačí je uvelebit do bezdrátové nabíječky, a pohodlně energii doplnit.
.jpg)
.jpg)
Propojte se s telefonem
Chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip nabízí jedinečnou možnost propojení s vaším mobilním telefonem skrze technologii Bluetooth.
Na základě dat přijatých z telefonu můžete přímo na vašem zápěstí sledovat příchozí hovory, SMS a maily.
Hodinky vám navíc během dlouhé absence pohybové aktivity samy připomenou, že je opět na čase vaše tělo rozhýbat.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
IP (International protection) je mezinárodní označení pro stupeň ochrany krytí elektrických zařízení. Udává informaci o tom, jak jsou daná zařízení odolná vůči nebezpečnému dotyku a vůči vniknutí cizího tělesa a kapalin. Stupeň krytí se označuje písmeny IP a pomocí dvou číslic. Navíc jsou zavedena také přídavná a doplňková písmena.
KitKat (4.4) je verze operačního systému Android. Světlo světa poprvé spatřila v roce 2013. Od svých předchozích verzí nabízí výrazně plynulejší provoz i rychlejší přepínání mezi jednotlivými aplikacemi. Vylepšená je i správa napájení, díky čemuž je zajištěna delší výdrž zařízení.
Android 5.1 je nástavbou operačního systému Android 5.0 Lollipop od společnosti Google, která s sebou přináší řadu inovací. První z nich je vylepšené zabezpečení pomocí funkce Device Ptotection, která slouží k blokaci odcizeného nebo ztraceného zařízení. Jeho odemknutí je možné až po zadání hesla do Google účtu. Zařízení nebude použitelné ani tehdy, bude-li přepnuto zpět do továrního nastavení. Android 5.1 nabízí novinky i v oblasti animací. Drobnou, ale přesto zásadní změnou si prošly rychlé přepínače mezi BlueTooth a WiFi sítěmi.
Lollipop (5.0) je verze operačního systému Android od společnosti Google. Světlo světa poprvé spatřila koncem roku 2014. Od svých předchozích verzí nabízí řadu vylepšení. Jedním ze zásadních je zdokonalené zabezpečení, které výrazně snižuje zranitelnost zařízení a rovněž mu poskytuje lepší ochranu před škodlivým malwaarem. Zajímavou novinkou je funkce připnutí obrazovky, která umožňuje pohodlnou práci s vybranou aplikací. S pomocí funkce Host se pak můžete jednoduše dostat ke všem svým datům a kontaktům na kterémkoli jiném zařízení se stejnou verzí OS Android – stačí se pouze přihlásit na svůj účet. Soukromá data v daném zařízení jsou při spuštění funkce chráněna.
Marshmallow (6.0) je verze operačního systému Android od společnosti Google. Světlo světa poprvé spatřila roku 2015. Od předchozích verzí přináší jednu významnou novinku, a tou je podpora zabezpečení pomocí otisku prstu. Dalším důležitým prvkem je inovativní funkce Doze pro správu napájení, která výrazně přispívá k prodloužení výdrže baterie v pohotovostním režimu. Pro někoho bude vítaným bonusem zajímavá aplikace Google Now on Tap, díky níž je vyhledávání informací mnohem jednodušší než kdy předtím. Speciální funkce RAM manažer vám pak poskytne podrobný přehled o využití operační pamět aplikacemi včetně těch, které běží na pozadí.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Lithium polymerová baterie (LiPo, Li-Pol) je hojně využívána v přenosných zařízeních jako jsou mobilní telefony, notebooky, fotoaparáty apod.). A to zejména proto, že se dají vyrobit prakticky v jakémkoli tvaru a s velice tenkým profilem (pro plně funkční baterii stačí pouze pár milimetrů). Mezi jejich další výhody patří také nízká hmotnost, minimální samovybíjení a odolnost vůči mrazu. Nevýhodou jsou vysoké náklady na výrobu.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.