Android i vysílání DVB-T2 |
Představte si krabičku, která by dokázala vaši starší televizi proměnit v úžasné multimediální centrum. Tak přesně to umí Tesla TEH-500 Plus. Jedná se totiž o špičkový přístroj, který vám po připojení k televizoru zprostředkuje širokou škálu vychytávek operačního systému Android 9.0 Pie. Na velké TV obrazovce pak můžete využívat spoustu zajímavých chytrých aplikací, hrát hry i brouzdat po internetu či sociálních sítích. Součástí tohoto zařízení je navíc i TV tuner s podporou signálu DVB-T2 a kódování H.265/HEVC. Jeho pořízením tak zároveň vyřešíte přechod České republiky na nový standard pozemního vysílání. |
![]() |
Přehraje vaše multimédia |
|
Prostřednictvím tohoto multimediálního centra si také můžete na televizní obrazovce přehrávat vlastní multimédia. Součástí výbavy přístroje je totiž i rozhraní USB, které vám umožní snadné připojení flashky či externího disku. |
![]() |
Spousta skvělých aplikací |
|
![]() |
Poté, co přijímač Tesla TEH-500 Plus připojíte k televizoru, se vám otevřou dveře k celé řadě zajímavých aplikací. Mimo jiné můžete využívat populární aplikaci KODI nebo také archivy služeb iVysílání, PrimaPlay či Stream TV. Dále máte k dispozici i síťové aplikace Skype, Picasa, YouTube, Flicker, Facebook a Online movies. |
Výkonné hardwarové zázemí |
Multimediální centrum Tesla TEH-500 Plus je poháněno výkonným hardwarem. V jeho čele kráčí procesor SoC Amlogic S905D, kterému pak zdatně sekunduje grafický čip Mali 450 Penta core a 2GB paměť DDR3 RAM. Co se týče úložiště, přístroj je vybaven 16GB eMMC flash pamětí. |
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
APE je formát audio souboru vytvořený pomocí kompresoru Monkey ´s Audio. Jedná se o bezeztrátovou kompresi, kterou lze využít především jako jeden z formátů pro uchování originálních CD v počítači. Je určen zejména pro platformy s Windows, svou podporu však postupně nachází i u zařízení s Androidem.
M4A je formát souboru standardu MPEG-4 obsahující pouze zvuk. Na popularitě získal až poté, co jej Apple začal používat ve svém online obchodě iTunes pro kódování písní. Je navržený tak, aby poskytoval bezztrátové kódování v menším úložném prostoru.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
MP2 je formát ztrátové komprese audio souborů. I když byl formát MP2 nahrazen modernějším MP3, je využíván především v digitálním rozhlasovém a televizním vysílání, a to díky své vyšší odolnosti vůči chybám a lepší kvalitě zvuku.
MP1 (MPEG-1) je standard pro kódování pohyblivého obrazu spolu se zvukem.
DivX je systém kódování digitálního obrazu a zvuku, který umožňuje zkomprimovat video i audio data do velikosti přijatelné pro stahování po internetu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
VOB (Video Object) je multimediální kontejner používaný na DVD. Obsahuje obrazovou a zvukovou stopu, titulky, menu i navigaci – to vše je sloučené do jednoho jediného souboru.
VC-1 je formát pro kódování videí vyvinutý primárně pro přehrávač Windows Media Player 9. Mimo jiné je kompatibilní i se řadou jiných přehrávačů na platformách MacIntosh i Linux. V dnešní době je tento standard běžně využíván na BluRay discích nebo na HD DVD.
RM (RealMedia) je formát audio a video souborů vyvinutý společností RealNetworks pro přehrávač RealPlayer. Je také rovněž využíván na internetu pro streamování videí.
FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
M4V je video formát vyvinutý společností Apple, který se velice podobá dalšímu hodně používanému formátu MP4. Jediným rozdílem je, že M4V soubory jsou chráněny proti kopírování. Přehrávání těchto souborů je omezeno pouze na počítače, které mají založený účet na iTunes, jehož prostřednictvím nakupují veškerá videa, jako jsou filmy, seriály nebo hudební videoklipy. Tento formát je rovněž běžně využíván na všech Apple zařízeních jako je iPad nebo iPhone.
RMVB (Real Media Variable Bitrate) je multimediální formát souboru vytvořený společností RealNetworks. Soubory RMVB se staly populárními především u filmových titulů, a to díky své menší velikosti s maximálním zachováním vysoké kvality zvuku a obrazu.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
BMP (BitMaP) je grafický formát pro ukládání rastrových obrázků. Umožňuje ukládání dat ve 4 různých formátech, a to pro 2barevné, 16barevné, 256barevné a tzv.“True Color“ obrázky s 16 miliony barev.
GIF (Graphics Interchange Format) je grafický formát určený pro ukládání rastrové grafiky, který se dá využít i k vytváření jednoduchých animací. Ke své práci používá bezztrátovou kompresi. Jeho nevýhodou je omezené množství současně zobrazených barev (maximum je 256).
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.