Set-top box pro příjem nového standardu |
|
Máte doma televizi, která nepodporuje nový standard pozemního vysílání? Žádný problém! Pořiďte si externí přijímač Strong SRT8209 a váš televizor vám bude spolehlivě sloužit i nadále. Tento moderní set-top-box k němu jednoduše připojíte (pomocí rozhraní HDMI či SCART) a televizní zábava může pokračovat. Přístroj je totiž kompatibilní i se signálem DVB-T2 a také je vybaven dekodérem formátu H.265 (HEVC). Protože set-top-box podporuje i HD rozlišení, dočkáte se s ním vždy hezky ostrého obrazu. K dispozici přitom máte všechny podstatné funkce – nechybí 7denní programový průvodce (EPG), teletext, časovač událostí ani seznamy oblíbených programů. |
Další funkce díky rozhraní USB |
Kromě sledování klasických TV programů můžete s tímto set-top-boxem pracovat i s multimédii, která si uložíte na flashku. Součástí konektorové výbavy přístroje je totiž i vestavěný USB port, jehož prostřednictvím si na televizní obrazovce snadno promítnete vlastní fotky či videa. Stejně tak můžete na flashku nahrávat své oblíbené televizní pořady. |
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) je rozhraní sloužící k přenosu digitálního zvuku. Bylo vytvořeno především pro použití u DVD přehrávačů, které byly propojené s domácím kinem. Také jej můžete nalézt u mnoha digitálních přijímačů. Rozhraní S/PDIF se dělí na optickou a koaxiální variantu konektoru, přičemž některá zařízení nabízejí varianty obě.
SD (Secure Digital) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
EPG (z anglické zkratky Electronic Program Guide) označuje standardní doplňkovou službu digitálního televizního vysílání. Jde o televizní program vysílaný v rámci každého digitálního multiplexu doplněný o podrobné informace o pořadech. Divák s moderním televizorem může EPG využít pro nastavení přepnutí/zapnutí oblíbeného pořadu, v kombinaci s PVR i nahrávání. Z tohoto pohledu tak nahrazuje často vypadávající analogové synchronizování s teletextem. Program pořadů je vysílán většinou na 24 hodin dopředu, může být však i na týden, či 14 dní.
Dětský zámek slouží jako opatření proti nechtěnému vypnutí nebo přepnutí nastavení spotřebiče.
Energy Star je dobrovolný program jehož cílem je snížení spotřeby energií a ochrana životního prostředí pomocí energeticky efektivních výrobků a postupů při jejich produkci. Požadavky programu se každých několik let zpřísňují.