
Příjem satelitní televize
Strong SRT 7502 je HD přijímač nekódovaného satelitního vysílání, který je vybaven moderním DVB-S2 tunerem. Vedle příjmu televizních kanálů s ním budete moci bez problému naladit i nepřeberné množství rozhlasových stanic.
Přístroj disponuje certifikací Skylink Ready.
Spousta funkcí
Na tomto přijímači jistě oceníte i celou řadu nadstandardních funkcí. Jedná se například o možnost přehrávání multimédií z přenosných USB disků, 8 programovatelných časovačů či elektronický programový průvodce (EPG), který vám nabídne informace o vysílaných pořadech na 14 dnů dopředu.
Nechybí ani funkce FastScan, která se stará o automatické dolaďování programů poskytovaných satelitním operátorem Skylink.

Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
DVB-S je satelitní digitální tuner s možností přenosu ve formátech MPEG 2 a MPEG 4
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
MPEG-2 je ztrátový komprimační datový formát, který slouží ke snížení datového toku a tím i velikosti výsledného souboru u digitálně zpracovávaných videozáznamů při co nejmenším viditelném zhoršení kvality po dekomprimaci. Jeho předchůdcem je formát MPEG-1 a dokonalejším technologickým nástupcem formát MPEG-4.
AVC (Advanced Video Coding) je typ standardu pro kompresi digitálního videa. AVC je také známý jako standard H.264 nebo MPEG-4.
S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) je rozhraní sloužící k přenosu digitálního zvuku. Bylo vytvořeno především pro použití u DVD přehrávačů, které byly propojené s domácím kinem. Také jej můžete nalézt u mnoha digitálních přijímačů. Rozhraní S/PDIF se dělí na optickou a koaxiální variantu konektoru, přičemž některá zařízení nabízejí varianty obě.
TimeShift je speciální funkce, která umožňuje nahrávání živého vysílání. Díky tomu si tak můžete udělat pauzu kdykoli budete potřebovat, aniž by vám z oblíbeného pořadu cokoli uniklo. Po spuštění funkce dojde k zastavení obrazu a začne se nahrávat pokračující děj. Jakmile se vrátíte ke sledování, pokračujete přesně od toho momentu, kdy jste odešli. Tuto funkci naleznete u set-top-boxů a nahrávacích zařízeních s pevným diskem.
Digital Satellite Equipment Control (DiSEqC) je zařízení sloužící jako přepínač mezi LNB konektory, které přijímají signály z různých družic. Takto máte k dispozici programovou nabídku z více družic najednou. Zařízení může být využito i pro ovládání natáčecího zařízení (motoru) satelitním přijímačem.