- anténa pro příjem pozemní digitální televize v HD kvalitě
- velký zisk, vhodná pro oblasti se slabým signálem
- symetrizační člen odolný proti povětrnostním vlivům
- příjem DVB-T i DVB-T2 signálu
- frekvenční rozsah: 470 - 790Mhz
- rozsah DVB-T: 21. - 60. kanál UHF
- zabudovaný LTE/4G filtr
- maximální zisk antény: 15 - 17dB
- počet prvků: 38
- směrová, úchyt na svislý držák, stožár, zábradlí
- výstup: F konektor, impedance: 75 Ohm
- horizontální i vertikální polarizace
- anténa se smontovanými hlavními díly, snadná a rychlá instalace systémem Click - Clack
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
Impedance je parametr měničů značící odpor elektrického obvodu. Tato hodnota je udávána v ohmech (Ω). V případě reprosoustav, AV receiverů, sluchátek nebo přehrávačů má vliv na hlasitost i na zátěž zařízení. Je doporučeno, aby zdroj zvuku měl stejnou nebo nižší impedanci než výstupní zařízení.
UHF pásmo (z angličtiny Ultra High Frequency) je využíváno především televizními společnostmi (dříve pro analogové a dnes již pro digitální vysílání). Signál v UHF pásmu má velký dosah, nízkou úroveň rušení a určitou schopnost průniku zdmi. Ve stejném pásmu funguje mobilní síť, bezdrátové mikrofony i bezdrátový odposlech.