Funkce Boost nebo také Booster slouží pro rychlé zvýšení výkonu na tu nejvyšší možnou hodnotu. Můžete ji najít například u varných desek nebo také u vysavačů. Booster u varných desek se postará o rychlý náběh teploty. V případě zmíněných vysavačů funguje jako pomocník při boji se silným znečištěním.
Funkci časovače dnes běžně najdete u různých druhů elektrospotřebičů. Ať už jde o sporák, varnou desku nebo třeba ventilátor, všude tam funguje jako šikovná pomůcka, která vám usnadní každodenní život. V případě sporáku nebo multifunkční trouby ohlídá jídlo. Máte-li ji také u ventilátoru či u digestoře, nemusíte se starat o jejich včasné vypnutí.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Intenzita osvětlení označuje část světelného toku dopadajícího na plochu o určitém obsahu. Jednotkou osvětlení je lx (lux). Hodnota 1 lx se rovná hodnotě světelného toku 1 lm (lumen) rozprostřeného na ploše 1m2.
Pro příklad: Běžná hodnota osvětlení vnitřních prostor se může pohybovat od 100 do 2000 lx. Intenzita světla při jasné měsíční noci se rovná zhruba 0,5 lx.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.