Funkce grilování se již běžně nachází v klasických i mikrovlnných troubách. V případě standardních pečicích trub můžete tuto funkci využít pro pečení větších kusů masa. Některé, včetně stolních modelů, bývají vybaveny otočným rožněm pro rovnoměrné opečení pokrmu ze všech stran.
Grilování u mikrovlnných trub je oblíbené zejména pro to, že dodává pokrmům zlatavou barvu a křupavou kůrčičku, která výrazně zlepšuje jejich chuť. Nejčastěji se používá pro přípravu párků, klobásek, tenkých plátků masa nebo k zapékání baget a lasagní.
Během sušení může dojít k ucpání kondenzátoru. Bez jeho pravidelného čištění dochází k prodloužení doby sušení a zvýšení spotřeby energie. Některé modely jsou proto vybavené bezúdržbovým kondenzátorem, který se čistí sám. K jeho čištění dochází několikrát během cyklu sušení s pomocí vody získané z mokrého prádla.
TFT (Thin Film Transistor) je typ LCD panelu tvořený jednotlivými drobnými tranzistory, kde každý z nich řídí jeden obrazový bod (subpixel).
Dětský zámek slouží jako opatření proti nechtěnému vypnutí nebo přepnutí nastavení spotřebiče.
Indikátor (ukazatel) zbytkového tepla upozorňuje na to, která varná zóna je ještě horká. Nejen, že vás tímto spolehlivě chrání před popálením, ale rovněž přispívá k úsporám energie. Zbytkové teplo můžete využít pro ohřev již uvařených pokrmů.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.