TFT (Thin Film Transistor) je typ LCD panelu tvořený jednotlivými drobnými tranzistory, kde každý z nich řídí jeden obrazový bod (subpixel).
Díky funkci odloženého startu si můžete pracovní cyklus spotřebiče naprogramovat tak, aby skončil např. o 3 až 24 hodin později. Tato funkce je užitečná, nejen pokud chcete mít vše hotovo po příchodu domů – její význam oceníte zejména tehdy, pokud se vaše sazby za elektrickou energii liší v průběhu dne.
Funkce grilování se již běžně nachází v klasických i mikrovlnných troubách. V případě standardních pečicích trub můžete tuto funkci využít pro pečení větších kusů masa. Některé, včetně stolních modelů, bývají vybaveny otočným rožněm pro rovnoměrné opečení pokrmu ze všech stran.
Grilování u mikrovlnných trub je oblíbené zejména pro to, že dodává pokrmům zlatavou barvu a křupavou kůrčičku, která výrazně zlepšuje jejich chuť. Nejčastěji se používá pro přípravu párků, klobásek, tenkých plátků masa nebo k zapékání baget a lasagní.
Gril je topná spirála umístěná v horní části trouby. Dnes je grilem zpravidla vybaven každý lepší sporák. Díky grilu je možno připravit pokrmy specifické chuti. Někdy takto bývá označena i funkce grilování u mikrovlnných trub.
Funkce automatického vaření zahrnuje řadu programů s přednastaveným výkonem a dobou přípravy. Někdy bývá využívána kombinace mikrovln a grilu. Programy jsou zpravidla pojmenovány podle druhu pokrmů, pro jejichž přípravu jsou určeny. Mezi nejčastější patří zejména programy pro přípravu pizzy, těstovin, brambor, masa, čerstvé zeleniny a popcornu. Modernější modely mikrovlnných trub jich samozřejmě nabízejí mnohem více.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.