
Elegantní a výkonný smartphone
Stylový smartphone Samsung J510 Galaxy J5 (2016) vás na první pohled nadchne svým vysoce elegantním designem. V této variantě jej dodáváme v bílém provedení s celokovovým rámováním, které z přístroje dělá opravdu stylový módní doplněk. Telefon se však může pochlubit i špičkovým výkonem, solidní výdrží baterie a množstvím nejmodernějších funkcí.
Spolehlivý hardwarový základ
O bezproblémový chod mobilního telefonu se za všech okolností postará spolehlivý hardware, v jehož čele stojí čtyřjádrový procesor pracující na frekvenci 1,2 GHz a operační paměť 2 GB RAM. Díky této výbavě se při práci s mobilem dočkáte krásně plynulého chodu a překvapivě rychlého multitaskingu.


Velký displej, parádní obraz
Chytrý telefon Galaxy J5 od společnosti Samsung disponuje velkým displejem o úhlopříčce 5,2". Ten pracuje s rozlišením 1080x1920 px, za všech okolností se tak postará o dokonale ostrý obraz, který oceníte při prohlížení fotek i sledování videí ve vysokém rozlišení.
Špičkový fotoaparát
S chytrým mobilním telefonem Samsung J510 Galaxy J5 (2016) budete moci pořizovat i vysoce kvalitní fotografie. Umožní vám to špičkový integrovaný fotoaparát s nadstandardním rozlišením 13 Mpx. Díky světelnosti f/1,9 a možnosti využití vestavěného blesku se navíc fotek ucházející kvality dočkáte i za sníženého osvětlení. Žádný prchavý životní moment vám už tak nikdy neunikne.


Dostatek úložného prostoru
Do svého nového telefonu si budete moci uložit skutečně velké množství obrázků, fotek či hudebních skladeb ve formátu MP3. K dispozici totiž budete mít vnitřní paměť o kapacitě 16 GB, úložný prostor navíc budete moci ještě rozšířit vložením kompatibilní datové karty (MicroSD).
Kvalitní baterie
Mobil Samsung J510 Galaxy J5 (2016) se může pochlubit i špičkovou baterií typu Li-Po o kapacitě 3100 mAh. Díky ní telefon vydrží mnohem déle, než jste zvyklí, a umožní vám dlouhé hodiny ničím nerušené práce i zábavy. Díky špičkovému hardwaru se přitom telefon i přes vysokou kapacitu baterie velice rychle nabíjí. Využít můžete i funkce ultra úsporného režimu, díky které můžete zamezit nepříjemnému vypnutí telefonu kvůli náhle vybité baterii.

SAMOLED (Super Active Matrix Organic Light Emitting Diode) displej je druh zobrazovacího panelu. Mezi jeho přednosti patří zejména široký pozorovací úhel, vysoký kontrast a kvalitní zobrazení černé. Oproti ostatním typům nabízí i rychlejší odezvu a úsporný provoz.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) je technologie využívaná při výrobě většiny integrovaných obvodů – zejména u čipů, mikroprocesorů nebo pamětí.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
WDCMA (Wideband Code Division Multiple Access) je standard definující satelitní a pozemní mobilní služby. Spadá do rodiny připojení třetí generace (3G) a v současné době se jedná o nejpomalejší dostupné mobilní připojení.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
OPP (Object Push Profile) je profil používaný pro přenos souborů (objektů) jako jsou obrázky, vizitky, či záznamy v kalendáři. Jedná se o jeden z profilů využívaný v souvislosti s technologií Bluetooth.
AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
HSP (Headset Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth. Slouží k propojení bezdrátových sluchátek s telefonem, aby mohlo dojít k přenosu hovoru.
HFP (Hands Free Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth a slouží k propojení telefonu s handsfree sadou. Vedle toho nabízí i několik možností ovládání telefonu na dálku jako například přijmutí či odmítnutí hovoru nebo vytočení posledního volaného čísla. Telefon tak nemusí být ve vaší přímé blízkosti (dá se ovládat, i pokud jej máte třeba v kapse).
PBAP (Phone Book Access Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth a slouží ke sdílení telefonních kontaktů mezi zařízeními. Dá se využít například u handsfree sady s displejem, kde se vám při příchozím hovoru zobrazí číslo i jméno volajícího.
HOGP (HID Over GATT Protocol) je profil technologie Bluetooth umožňující propojení ovládacích prvků (klávesnice, myši) s dalším zařízením jako je například mobilní telefon či notebook. Někdy je uváděn pod zkratkou HID (Human Interface Device).
MAP (Message Access Profile) je jedním z profilů technologie Bluetooth a umožňuje sdílení textových zpráv mezi zařízeními. Například po propojení telefonu a handsfree sady s displejem ihned uvidíte upozornění na nově příchozí zprávy. Dokonce si je budete moci přečíst a odpovídat na ně, aniž byste museli brát telefon do ruky.
HOGP (HID Over GATT Protocol) je profil technologie Bluetooth umožňující propojení ovládacích prvků (klávesnice, myši) s dalším zařízením jako je například mobilní telefon či notebook. Někdy je uváděn pod zkratkou HID (Human Interface Device).
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
M4A je formát souboru standardu MPEG-4 obsahující pouze zvuk. Na popularitě získal až poté, co jej Apple začal používat ve svém online obchodě iTunes pro kódování písní. Je navržený tak, aby poskytoval bezztrátové kódování v menším úložném prostoru.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
3GA je soubor uložený ve formátu 3GPP, který je používán především v mobilních telefonech. Je podobný souboru 3GP, ale slouží pouze pro zvukové záznamy.
AWB je kodek používaný v mobilní síti pro přenos řeči.
IMY (iMelody) je formát monofonního vyzvánění.
MXMF (Mobile Extensive Music Format) je standard pro ukládání vyzváněcích melodií mobilních telefonů.
OGA je otevřený formát pro kódování zvuku.
OTA (Over the Air) je formát určený pro přenos obrázků mezi mobilními telefony. Maximální velikost takového obrázku je 255x255 pixelů.
RTX (Rich Text) je druh souboru s formátovaným textem. To znamená, že se v daném, textu nacházejí různé úpravy jako například zvýrazněné písmo, více druhů fontů, podtržení, kurzíva apod.
XMF (Extensible Music Format) je digitální kontejner určený pro ukládání hudebně orientovaného obsahu. Původně byl vytvořen za účelem spojení formátů MIDI a DLS do jednoho souboru.
RTTTL (Ringing Tone Text Transfer Language) je programovací jazyk vyvinutý společností Nokia. Je určen k tvorbě vyzváněcích melodií pro mobilní telefony, které však nyní vystřídaly mnohem kvalitnější MP3.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
;ASF (Advanced Streaming Format) je formát určený pro streamování videí na internetu. Ke spuštění souboru ve formátu ASF jej nemusíte mít stažený celý, na rozdíl třeba od AVI. ASF soubory nejsou určeny k dalšímu zpracování.
;AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
;FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
;M4V je video formát vyvinutý společností Apple, který se velice podobá dalšímu hodně používanému formátu MP4. Jediným rozdílem je, že M4V soubory jsou chráněny proti kopírování. Přehrávání těchto souborů je omezeno pouze na počítače, které mají založený účet na iTunes, jehož prostřednictvím nakupují veškerá videa, jako jsou filmy, seriály nebo hudební videoklipy. Tento formát je rovněž běžně využíván na všech Apple zařízeních jako je iPad nebo iPhone.
;MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
;MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
;WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
;WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.