Vylepší zvuk vaší televize |
Možná vás to překvapí, ale i vaše televize může vydávat lepší zvuk, než jí byl přisouzen z výroby. Stačí k ní připojit soundbar Samsung HW-Q800T/EN. Jedná se o špičkový reproduktor, který můžete díky jeho podlouhlému tvaru s nízkým profilem umístit přímo pod televizor. Ať už pak budete sledovat filmy, zprávy, anebo sport, vždycky se s ním dočkáte o poznání lepší zvukové reprodukce. Na ladění přístroje totiž pracovali přední odborníci z kalifornské zvukové laboratoře Samsung Audio Lab. Můžete se tak těšit na plnohodnotné audiovizuální zážitky, od nichž se nebudete chtít odtrhnout. K soundbaru dostanete i osmipalcový aktivní bezdrátový subwoofer, jehož úkolem je precizní reprodukce basových linek. |
![]() |
Tóny vás obklopí |
Díky technologiím prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X při sledování televize uslyšíte, jak každičký zvuk proplouvá kolem vás či nad vámi. Dočkáte se tak vysoce realistického zážitku, který vás dočista pohltí. Technologie Q-Symphony navíc synchronizuje zvuk soundbaru s vaší televizí, čímž výsledný dojem ještě umocní. |
![]() |
Přizpůsobí se obsahu |
Nezáleží na tom, jestli zrovna sledujete nejnovější hollywoodský film, zábavné interview, anebo živé sportovní utkání. Soundbar HW-Q800T/EN vám luxusní zvuk nabídne v každém případě. Je tomu tak díky technologii adaptivního zvuku, která audio reprodukci optimalizuje na základě typu sledovaného obsahu. Pokud rádi hrajete videohry, jistě navíc oceníte i speciální audio režim Game Mode Pro. |
![]() |
Zapadne do vaší chytré domácnosti |
Soundbar Samsung HW-Q800T/EN je kompatibilní se systémem Samsung SmartThings. Můžete jej tak snadno začlenit do své stávající chytré domácnosti. Zásluhou technologie One Remote Control navíc můžete tento soundbar obsluhovat dálkovým ovladačem k televizoru Samsung. K parádní audiovizuální zábavě tak máte zajištěny ty nejlepší podmínky. |
![]() |
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Dolby Atmos je označení pro moderní technologii prostorového zvuku. Byla vytvořena v roce 2012 americkou společností Dolby Laboratories. Na rozdíl od předchozích verzí využívá jeden datový proud, který je rozdělen pomocí dekodéru podle konkrétního prostoru a konfigurace. Výsledný zvuk je pak přesně takový, jak byl tvůrci zamýšlen.
Funkce ARC (Audio Return Channel) umožňuje posílání audiosignálu přes HDMI konektor. Díky tomu tak můžete jednoduše propojit AV receiver nebo soundbar s televizí pomocí jednoho vstupu, aniž by bylo potřeba použití dalšího kabelu.
Aktivní subwoofery jsou, oproti pasivním opatřeny vestavěným zesilovačem. Díky tomu tak nemusíte dokupovat žádné další příslušenství, protože vše máte pěkně pohromadě v jednom balení.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
ALAC je druh audiokodeku vyvinutý společností Apple (Apple Lossless Audio Codec). Pro ukládání zvukových souborů je pak využíván kontejner MP4 (uložené soubory mají příponu m4a). Jedná se o bezztrátovou kompresi, která uchovává kvalitu zvuku z původních dat – proto jsou tyto soubory náročnější prostor.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.