smartphone • 5,8" SAMOLED Infinity-O displej • rozlišení 2280×1080 px • 8jádrový procesor 2,7 GHz • 6 GB RAM • interní paměť 128 GB • podpora microSD až do 512 GB • duální zadní fotoaparát s variabilní clonou (16 Mpx + 12 Mpx) • 10Mpx přední fotoaparát • Dual SIM (hybridní slot) • Wi-Fi • 4G/LTE • Bluetooth • NFC • GPS • 3100mAh baterie • operační systém Android 9.0 Pie • USB-C • čtečka otisků prstů • snímač obličeje • odolnost vůči vodě a prachu IP68
Telefon nové generace
Desátý model mimořádně úspěšné řady Galaxy S opět nadchne po technologické i designové stránce. Celou přední stranu telefonu pokrývá téměř bezrámečkový 5,8" Infinity-O displej. Díky zcela minimálním rámečkům si telefon mohl navzdory luxusní úhlopříčce zachovat kompaktní rozměry. Plochu obrazovky nenarušuje žádný výřez – přední fotoaparát se místo toho skrývá v tzv. „průstřelu“. Bezkonkurenční zobrazení nádherně živých barev a skvělého kontrastu ve tmě i na slunečním světle zajišťuje technologie Dynamic AMOLED s certifikací HDR10+. Od svého Galaxy S10e prostě nebudete chtít odtrhnout oči.
Dva úžasné fotoaparáty
Galaxy S10e není jen skvostný smartphone, ale také všestranný fotoaparát, který celkem nabízí tři objektivy. Vzadu najdete hlavní širokoúhlý 12Mpx objektiv a ultraširokoúhlý 16Mpx objektiv s úžasným 123° úhlem záběru. Zadní fotoaparát navíc zvládne pořizovat 4K UHD video s podporou HDR10+ nebo superzpomalezné záběry s 960 snímky za sekundu. Poslední z objektivů najdete na přední straně. 10Mpx přední fotoaparát je ideální na pořizování kvalitních selfies a také umí natáčet 4K UHD video.
Fotí úžasně ve dne i v noci
Variabilní clona a vícenásobná expozice pro vás zajistí špičkové fotografie v ideálním světle i při zhoršených světelných podmínkách. Clona volí v závislosti na okolním světle ze dvou režimů světelnosti – f/2.4, nebo f/1.5. Výkonný procesor pak skládá krásně prokreslený a mimořádně detailní výsledný snímek z několika dílčích záběrů s různou expozicí.
Fotoaparát, který vám se vším pomůže
Kvůli focení s Galaxy S10e nemusíte mít vystudovanou fotografickou školu – o vše se postará za vás. Díky vylepšenému neurálnímu procesoru a strojovému učení, jež těží z analýzy více než 100 milionů fotek, rozpozná fotoaparát objekt, který chcete zvěčnit, a poradí vám s volbou ideální kompozice. O nastavení barevnosti a dalších parametrů fotoaparátu se může automaticky postarat funkce optimalizace scény, která rozpozná 30 druhů záběrů.
Bezdrátové nabíjení jiných zařízení
Galaxy S10e láká na skvělou výdrž díky luxusní kapacitě akumulátoru 3 100 mAh. A co víc, můžete se o ni podělit se svým okolím nebo si třeba dobít svá bezdrátová sluchátka, telefon totiž díky funkci sdílení energie může posloužit jako klasická bezdrátová nabíječka Qi.
Vylepšené uživatelské rozhraní
Uživatelské rozhraní Samsung One UI, nadstavba operačního systému Android, je designově i funkčně přepracované tak, aby vám zajišťovalo ještě větší komfort při ovládání telefonu, a to i při ovládání jen jednou rukou. Celé prostředí je přehledné a dokonale svižné.
Telefon i data v dokonalém bezpečí
Společnost Samsung bere zabezpečení telefonu velmi vážně. Vícevrstvé bezpečnostní řešení Samsung Knox je nejen součástí softwarové výbavy, ale také přímo hardwaru telefonu. Využijte například Zabezpečenou složku, které můžete bez obav svěřit i citlivá data. Přístup se dá zabezpečit například otiskem prstu, abyste měli jistotu, že ho nezíská nikdo kromě vás. Čtečka máte vždy na dosah – v zamykacím tlačítku na boku telefonu.
Ideální telefon pro hráče
Vysoký grafický a výpočetní výkon, optimalizace s využitím umělé inteligence, pokročilé chlazení s odpařovací komorou a v neposlední řadě výjimečná výdrž – to vše dělá z Galaxy S10e dokonalý telefon pro milovníky mobilních her. Navíc máte k dispozici užitečný nástroj Game Launcher, nejlepšího softwarového přítele nadšených hráčů.
Tři modely Galaxy S10. Vyberte si ten svůj
Všechny se pyšní stejně fantastickým Infinity-O displejem. Výkon jim dodává stejně rychlý procesor. Každý ale nabízí jedinečný design, originální barevnost a různé rozměry. Vyberte si z trojice telefonů nové generace Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ právě ten, který právě vám nejlépe padne do ruky a který se vám líbí úplně nejvíc.
SAMOLED (Super Active Matrix Organic Light Emitting Diode) displej je druh zobrazovacího panelu. Mezi jeho přednosti patří zejména široký pozorovací úhel, vysoký kontrast a kvalitní zobrazení černé. Oproti ostatním typům nabízí i rychlejší odezvu a úsporný provoz.
Hustota pixelů neboli PPI (pixels per inch – pixely na palec) je hodnota, která udává jaká je hustota jednotlivých zobrazovacích bodů v přesně vymezené šířce a výšce displeje.
Koprocesor je pomocná jednotka, která slouží pro rozšíření funkcí primárního procesoru nebo také k urychlení výpočtů, které by hlavní procesor zpracovával pomaleji. Koprocesor nedokáže čerpat informace přímo z operační paměti. Proto vyžaduje spolupráci s procesorem, který získává data a řeší ostatní úkoly.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
Digitální zoom je softwarová funkce sloužící pro elektronické přiblížení obrazu. Zatímco optický zoom funguje na základě změny snímacího úhlu, v případě digitálního zoomu se provádí výřez určité části ze snímané scény, která je poté zvětšena na původní velikost. Pokročilejší funkce digitálního zoomu mohou pomoci výsledný obraz ještě doostřit.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
Zařízení s funkcí hybridní Dual SIM může používat buď dvě SIM karty nebo jednu SIM kartu a jednu paměťovou kartu.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
HSPA+ (High Speed Packet Access) je technologie umožňující vysokorychlostní přenos dat. Teoretická maximální rychlost při stahování dosahuje na 84 Mb/s. Teoretická rychlost při odesílání je pak 22 Mb/s.
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) je metoda přenosu dat patřící do rodiny vysokorychlostní sítě 3G. Přináší zvýšení rychlosti, co se týče zpětného směru komunikace. Proto se o HSUPA může hovořit jako o vylepšeném zpětném kanálu.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
IP (International protection) je mezinárodní označení pro stupeň ochrany krytí elektrických zařízení. Udává informaci o tom, jak jsou daná zařízení odolná vůči nebezpečnému dotyku a vůči vniknutí cizího tělesa a kapalin. Stupeň krytí se označuje písmeny IP a pomocí dvou číslic. Navíc jsou zavedena také přídavná a doplňková písmena.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Dolby Atmos je označení pro moderní technologii prostorového zvuku. Byla vytvořena v roce 2012 americkou společností Dolby Laboratories. Na rozdíl od předchozích verzí využívá jeden datový proud, který je rozdělen pomocí dekodéru podle konkrétního prostoru a konfigurace. Výsledný zvuk je pak přesně takový, jak byl tvůrci zamýšlen.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
APE je formát audio souboru vytvořený pomocí kompresoru Monkey ´s Audio. Jedná se o bezeztrátovou kompresi, kterou lze využít především jako jeden z formátů pro uchování originálních CD v počítači. Je určen zejména pro platformy s Windows, svou podporu však postupně nachází i u zařízení s Androidem.
M4A je formát souboru standardu MPEG-4 obsahující pouze zvuk. Na popularitě získal až poté, co jej Apple začal používat ve svém online obchodě iTunes pro kódování písní. Je navržený tak, aby poskytoval bezztrátové kódování v menším úložném prostoru.
MIDI (Musical Instrument Digital interface) je standard založený roku 1983. Slouží k propojení hudebních nástrojů a počítačů prostřednictvím určitého sériového rozhraní pro komunikaci v reálném čase.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
3GA je soubor uložený ve formátu 3GPP, který je používán především v mobilních telefonech. Je podobný souboru 3GP, ale slouží pouze pro zvukové záznamy.
AWB je kodek používaný v mobilní síti pro přenos řeči.
IMY (iMelody) je formát monofonního vyzvánění.
MXMF (Mobile Extensive Music Format) je standard pro ukládání vyzváněcích melodií mobilních telefonů.
OTA (Over the Air) je formát určený pro přenos obrázků mezi mobilními telefony. Maximální velikost takového obrázku je 255x255 pixelů.
XMF (Extensible Music Format) je digitální kontejner určený pro ukládání hudebně orientovaného obsahu. Původně byl vytvořen za účelem spojení formátů MIDI a DLS do jednoho souboru.
RTTTL (Ringing Tone Text Transfer Language) je programovací jazyk vyvinutý společností Nokia. Je určen k tvorbě vyzváněcích melodií pro mobilní telefony, které však nyní vystřídaly mnohem kvalitnější MP3.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
;ASF (Advanced Streaming Format) je formát určený pro streamování videí na internetu. Ke spuštění souboru ve formátu ASF jej nemusíte mít stažený celý, na rozdíl třeba od AVI. ASF soubory nejsou určeny k dalšímu zpracování.
;AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
;FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
;M4V je video formát vyvinutý společností Apple, který se velice podobá dalšímu hodně používanému formátu MP4. Jediným rozdílem je, že M4V soubory jsou chráněny proti kopírování. Přehrávání těchto souborů je omezeno pouze na počítače, které mají založený účet na iTunes, jehož prostřednictvím nakupují veškerá videa, jako jsou filmy, seriály nebo hudební videoklipy. Tento formát je rovněž běžně využíván na všech Apple zařízeních jako je iPad nebo iPhone.
;MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
;MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
;WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
;WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Google Play je služba pro online distribuci digitálního obsahu. Uživatelé zde mohou najít nejen filmy, seriály, hudbu a hry, ale také například elektronické knihy. Google Play se zaměřuje především na aplikace pro mobilní telefony a tablety se systémem Android.
YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Od 9. 10. 2008 má YouTube i české rozhraní. Česko se stalo 22. zemí světa a desátou v Evropě, kde byl YouTube lokalizován.
Google Maps je bezplatná internetová aplikace pro zobrazení map. Nabízí satelitní i letecké snímky ve vysokém rozlišení. Najdete zde funkci pro plánování tras a pro lepší orientaci také možnost panoramatického zobrazení ulic.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.