Moderní ozvučení vašeho vozu |
|
Dlouhá cesta autem může být pěkně otravná. Když si však jízdu okořeníte poslechem parádní muziky, hned je vám o poznání veseleji. Vsaďte na autorádio Pioneer SPH-10BT a dočkáte se hudebních zážitků přesně podle svých představ. Toto moderní zařízení vám umožní přehrávání zvuku z několika různých zdrojů, a to včetně chytrého mobilního telefonu. Pro ten je zde dokonce připraven speciální držák, v němž můžete mít svůj smartphone za jízdy bezpečně ukotven. O perfektní zvukovou kvalitu se v případě tohoto autorádia stará moderní 4kanálový MOSFET zesilovač o vysokém výkonu 4× 50 W. Rozhraní RCA navíc umožňuje připojení externího subwooferu či přídavného zesilovače. A 13pásmový ekvalizér se zase stará o optimalizaci zvuku na základě přehrávaného žánru. |
Muzika z USB flashky i klasické rádio |
Nahrajte si své oblíbené skladby na flashku a poslouchejte je v autě přímo z ní. Autorádio Pioneer SPH-10BT vám to umožní díky integrovanému USB portu a podpoře celé řady zvukových formátů. Hudba, kterou si na přenosné paměťové médium uložíte, může být ve formátech MP3, WMA, WAV, AAC i FLAC. Díky FM/AM tuneru můžete poslouchat i klasický rozhlas. K dispozici zde přitom máte i technologii RDS, která vám na displeji autorádia zobrazí doplňkové textové informace (např. jméno interpreta či název právě vysílané písně). |
Bezdrátový streaming |
Autorádio Pioneer SPH-10BT umí pracovat i s technologií Bluetooth, takže do něj můžete bezdrátově streamovat hudbu ze svého smartphonu či tabletu. Rádio přitom podporuje přístroje s operačním systémem Android, ale i zařízení Apple iPod a iPhone. |
DIN velikost označuje standardizovaný rozměr autorádií. Ta se rozdělují na dvě velikosti (1 DIN a 2 DIN). Pod označením 1 DIN naleznete autorádia o rozměru 180x50 mm a setkáte se s nimi spíše u starších aut. Autorádia standardu 2 DIN se dodávají o rozměru 180x100 mm a většinou disponují LCD displejem, GPS navigací nebo DVD přehrávačem.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
iOS je operační systém společnosti Apple. Původně byl určen pro mobilní telefony iPhone. Nyní se však vyskytuje i na jiných typech mobilních zařízení od Applu jako je iPod (multimediální přehrávač) nebo iPad (tablet).
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.
Funkce PTY (Program Type) je jednou ze součástí doplňkových služeb rozhlasového vysílání. Poskytuje informace o typu vysílaného programu a umožňuje filtrování jednotlivých stanic podle požadovaných preferencí (rock, pop, zpravodajství apod).
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
LCD (Liguid Crystal Display) je zobrazovač z tekutých krystalů. Je tenké a ploché zobrazovací zařízení skládající se z omezeného (velikostí displeje) počtu barevných nebo monochromatických pixelů seřazených před zdrojem světla nebo reflektorem
ID3 tag je kontejner pro metadata původně určený pro formát MP3. Díky tomu se u jednotlivých audio souborů mohou zobrazit doplňkové informace jako je například název skladby nebo jméno interpreta. Tyto informace nijak nesouvisejí s názvem souboru a dají se přepisovat v softwaru k tomu určeném. V operačním systému Windows XP a v novějších verzích Windows lze tyto informace měnit jednoduše v dialogovém okně.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
HFP (Hands Free Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth a slouží k propojení telefonu s handsfree sadou. Vedle toho nabízí i několik možností ovládání telefonu na dálku jako například přijmutí či odmítnutí hovoru nebo vytočení posledního volaného čísla. Telefon tak nemusí být ve vaší přímé blízkosti (dá se ovládat, i pokud jej máte třeba v kapse).
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
MW (Medium waves) je anglické označení pro střední vlny – konkrétně se jedná o způsob modulace signálu, který je využíván pro rozhlasové vysílání nebo k radiokomunikaci.
LW (Long waves) je anglické označení pro dlouhé vlny – konkrétně se jedná o způsob modulace signálu, který je využíván pro rozhlasové vysílání, k radiokomunikaci nebo pro meteorologické služby. Označení můžeme najít i pod zkratkou LF ((Low frequency).
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.