Vše pro bezstarostný poslech |
|
Mikrosystém Panasonic SC-PMX92EG přichází do vašeho obýváku, aby vám naservíroval špičkovou zvukovou kvalitu. O tu se přitom dokáže postarat v mnoha různých situacích – skvělé zážitky vás čekají při poslechu kompaktních disků, MP3 tracků i obyčejného rádia. A aby toho nebylo málo, toto zařízení pozvedne i kvalitu zvuku vaší televize. Jde zkrátka o přístroj, který si svou všestranností hlasitě říká o vaši pozornost. Kromě samotného mikrosystému najdete v balení i dvojici kompatibilních reproduktorů o výkonu 120 W (RMS). Ihned po vybalení přístroje z krabice se tak můžete začít oddávat bezstarostnému poslechu. |
Pro váš sluch jen to nejlepší |
|
O vysokou zvukovou kvalitu se při reprodukci hudby postarají třípásmové reproduktory typu Silk Dome (provedení na výšku) ve spolupráci se zesilovačem Lincs D-Amp 3. generace. Díky této výbavě dokáže mikrosystém pracovat s širokým rozsahem zvukových frekvencí (až 50 kHz). |
Bohatý výběr audio zdrojů |
Abyste si mohli plně vychutnat hudbu ve všech jejích podobách, dává vám mikrosystém Panasonic SC-PMX92EG k dispozici celou řadu audio funkcí. V jeho výbavě nechybí klasický CD přehrávač, rozhraní USB pro poslech skladeb z flashky či externího disku (vč. podpory zvuku ve vysokém rozlišení) ani bezdrátová technologie Bluetooth. Tu můžete využít k pohodlnému streamingu muziky z mobilního telefonu, tabletu nebo notebooku. Mezi konektory tohoto přístroje najdete i univerzální AUX port, jehož prostřednictvím k mikrosystému připojíte takřka jakýkoliv elektronický audio zdroj (vč. zařízení Chromecast Audio). Stačí využít kabel s 3,5mm jack konektorem. |
Zlepšete zvuk vycházející z televize |
Neopomenutelným benefitem, který vám tento mikrosystém přinese, je i výrazné vylepšení zvuku vycházejícího z vašeho televizoru. Zařízení je vybaveno optickým vstupem, jeho propojení s televizí je tak otázkou krátké chviličky. |
Nalaďte si své oblíbené stanice |
Pokud patříte mezi pravidelné posluchače nějaké rozhlasové stanice, mikrosystém Panasonic SC-PMX92EG vás potěší i přítomností rádiového tuneru. Ten vám umožní příjem stanic, které vysílají v pásmu FM, ale také DAB+. |
Typy reproduktorů se dělí podle druhu reprodukce zvuku. Na trhu se můžeme setkat s reprosoustavami s jedním pásmem i se soustavami čtyř a více pásmovými, které jsou určené pro profesionální využití. Rozhodně nebývá pravidlem, že by počet pásem korespondoval s počtem reproduktorů. Pásma označují na kolik částí je rozdělen signál zesilovače předtím, než se do reproduktoru dostane. Rozdělení signálu probíhá přes tzv. výhybku. Například dvou pásmová soustava nabízí jednoduché řešení rozdělení signálu na středobasy a výšky.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
D/A převodník je elektronická součástka umožňující převod digitálního signálu na analogový a naopak.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
DAB (Digital Audio Broadcasting) je způsob šíření signálu, který funguje prakticky na stejném principu jako u digitální televize (DVB-T). Kvalita zvuku se dá srovnat se zvukem na CD.
O něco efektivnější je DAB+, a to zásluhou audio kodeku AAC+. Nabízí vyšší kvalitu příjmu i při zhoršených podmínkách a navíc také možnost vysílání s různým datovým tokem, podle zaměření (pro příklad: nižší datový tok je u mluveného slova, v případě rockové hudby, je tok vyšší, čímž je zajištěna i kvalitnější zvuková produkce).
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
DSD (Direct Stream Digital) je formát pro ukládání zvuku v digitální podobě vytvořený společnostmi Sony a Philips. Používá se u SACD (Super Audio CD).
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.