Multifunkční mikrosystém se skvělými stereo reproduktory |
|
Zakoupením mikrosystému Panasonic SC-PMX90EG získáte špičkový komplet, jehož prostřednictvím si doma můžete pouštět hudbu a mluvené slovo na spoustu způsobů. Vedle hlavního přístroje totiž od nás dostanete i kompatibilní třípásmové reproduktory typu Silk, které se postarají o špičkovou kvalitu zvuku. Ať už tak budete poslouchat obyčejné rádio, pouštět si písničky z CD, nebo třeba bezdrátově streamovat hudbu z mobilu, vždy se dočkáte parádních zážitků, kterých se nebudete moci nabažit. V této variantě je mikrosystém vyveden v nadčasovém černém designu, takže bez problému zapadne do každého typu interiéru. |
Řada možností využití |
Panasonic SC-PMX90EG je skutečně multifunkčním přístrojem, který skýtá spoustu možností poslechu. K jeho výbavě patří FM tuner pro příjem klasických rozhlasových stanic, CD přehrávač i USB DAC port, jehož prostřednictvím si z flashky můžete pouštět i muziku ve vysokém rozlišení. Díky bezdrátové technologii Bluetooth také můžete mikrosystém jednoduše na dálku propojit se smartphonem, tabletem nebo jiným kompatibilním zařízením. Na něm si pak pustíte hudbu podle svého gusta a ona vám bude hrát z reproduktorů mikrosystému. Tímto způsobem si můžete pouštět MP3 skladby, které máte uložené v mobilu, ale také využívat populární streamingové služby, jako je např. Spotify. Ke konektorové výbavě tohoto přístroje patří i port typu AUX, jehož prostřednictvím k mikrosystému snadno připojíte celou řadu dalších audio zdrojů, vč. MP3 přehrávače, počítače či zařízení Chromecast Audio. Stačí využít klasický audio kabel (3,5mm jack). |
Parádní ozvučení vaší domácnosti |
Panasonic SC-PMX90EG využívá vyspělý zesilovač LincsD-Amp, který je zárukou skutečně nadstandardních kvalit zvukové reprodukce. I jeho zásluhou dokáže přístroj pracovat se zvukovými frekvencemi až do 50 kHz, takže vám přinese vždy krásně čisté a dokonale realistické zvukové podání. Díky optickému vstupu si navíc Hi-Fi kvalitu můžete dopřát i při sledování filmů či seriálů. Reproduktory mikrosystému se totiž dají bez problému propojit i s vaší televizí. |
Typy reproduktorů se dělí podle druhu reprodukce zvuku. Na trhu se můžeme setkat s reprosoustavami s jedním pásmem i se soustavami čtyř a více pásmovými, které jsou určené pro profesionální využití. Rozhodně nebývá pravidlem, že by počet pásem korespondoval s počtem reproduktorů. Pásma označují na kolik částí je rozdělen signál zesilovače předtím, než se do reproduktoru dostane. Rozdělení signálu probíhá přes tzv. výhybku. Například dvou pásmová soustava nabízí jednoduché řešení rozdělení signálu na středobasy a výšky.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
DSD (Direct Stream Digital) je formát pro ukládání zvuku v digitální podobě vytvořený společnostmi Sony a Philips. Používá se u SACD (Super Audio CD).
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.