Představujeme vám dokonale kompaktní a elegantní mikrosystém Panasonic SC-HC19EC, který vás zaujme na první pohled svým designem v tenkém provedení, takže se bude dokonale hodit do každého moderního interiéru.
Disponuje hudebním výkonem 20 W, což bohatě stačí pro ozvučení i středně velkých místností. Přehrajete si na něm nejen CD, CD-R/RW a MP3-CD disky, ale pomocí USB k němu připojíte i externí paměti a vychutnáte si tak svou oblíbenou hudbu. Až vás vaše hudba omrzí je k dispozici FM tuner s RDS a možností nastavení až 30 předvoleb. Nikdy tak nepocítíte nedostatek muziky.
Díky výkonnému zesilovači LincsD-Amp dosahuje mikrosystém vyváženého plného zvuku. Dále je obdařen funkcí zvýraznění basů D-Bass a v kombinaci s technologií poskytující perfektní čistý zvuk Pure Direct Sound System se toto zařízení stane nepostradatelným společníkem pro přehrávání hudby ve vaší domácnosti.
Kvalitní zvuk zajišťují širokopásmové reproduktory o průměru 8 cm s Bass Reflexem. Pro zvýraznění tónů v určitých žánrech hudby jistě oceníte možnost předvoleb ekvalizéru (Heavy, Clear, Soft, Vocal) a vychutnáte si výborný hudební projev v celém frekvenčním rozsahu přesně tak, jak to máte rádi.
Vysokou flexibilitu zajišťuje možnost zavěšení mikrosystému na zeď. Rozměry Panasonic SC-HC19EC jsou (ŠxVxH) 400×197×107 mm a jeho hmotnost činí 1,9 kg. Komfortnost tohoto zařízení navíc zvyšuje dálkové ovládání. Tento model se dodává v elegantním černém provedení.
Typy reproduktorů se dělí podle druhu reprodukce zvuku. Na trhu se můžeme setkat s reprosoustavami s jedním pásmem i se soustavami čtyř a více pásmovými, které jsou určené pro profesionální využití. Rozhodně nebývá pravidlem, že by počet pásem korespondoval s počtem reproduktorů. Pásma označují na kolik částí je rozdělen signál zesilovače předtím, než se do reproduktoru dostane. Rozdělení signálu probíhá přes tzv. výhybku. Například dvou pásmová soustava nabízí jednoduché řešení rozdělení signálu na středobasy a výšky.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Impedance je parametr měničů značící odpor elektrického obvodu. Tato hodnota je udávána v ohmech (Ω). V případě reprosoustav, AV receiverů, sluchátek nebo přehrávačů má vliv na hlasitost i na zátěž zařízení. Je doporučeno, aby zdroj zvuku měl stejnou nebo nižší impedanci než výstupní zařízení.
THD (total harmonic distortion – celkové harmonické zkreslení) je veličina označující zkreslení základního sinusového signálu. Hodnota udává poměr zkreslení mezi vstupním a výstupním signálem. Čím nižší je udávaná hodnota, tím věrnější je předávaný signál (zvuk).
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.