smartphone • 5,5" IPS displej • rozlišení 1920×1080 px • 8jádrový procesor 2 GHz • 3 GB RAM • interní paměť 32 GB • podpora microSD až do 256 GB • duální zadní fotoaparát (12 Mpx + 5 Mpx) • 16Mpx přední fotoaparát • Dual SIM (hybridní slot) • Wi-Fi • LTE • Bluetooth • GPS • 4000mAh baterie • operační systém Android 7.0 Nougat s nadstavbou Flyme 6.0 • čtečka otisků prstů
Skvěle vybavený smartphone Meizu
Hodláte si pořídit nový mobilní telefon a netrváte na žádné luxusní značce? Pak doporučujeme vaší pozornosti Meizu M6 Note – přístroj, který představuje chytrou volbu z hlediska poměru cena/výkon. Jedná se o smartphone, který svou výbavou daleko přesahuje cenu, za kterou je k mání. Posuďte sami: Full HD displej, osmijádrový procesor, duální foťák či bezpečnostní čtečka otisků prstů. A to zdaleka není všechno! Meizu M6 Note je zkrátka mobil, který rozhodně stojí za pozornost.
Výkon, který oslní
Díky své hardwarové výbavě vás smartphone Meizu M6 Note nadchne svým špičkovým výkonem. Disponuje moderním procesorem Qualcomm Snapdragon 625, který má hned 8 jader a pracuje na frekvenci až 2 GHz. A zárukou skutečně nadstandardní kvality je také operační paměť RAM, jejíž kapacita činí v případě tohoto mobilu skvělé 3 GB. Můžete se tak těšit na hezky plynulý chod každé vaší chytré aplikace i na rychlý multitasking.
Předností tohoto smartphonu je pak i jeho baterie, která se pyšní kapacitou 4000 mAh, a zajišťuje tak skutečně nadstandardní výdrž.
Full HD displej
Dopřejte svým očím skutečnou obrazovou kvalitu. S chytrým mobilním telefonem Meizu M6 Note k tomu máte jedinečnou příležitost díky špičkovému IPS displeji, který pracuje s parádním Full HD rozlišením (1920×1080 px). Rozměr jeho úhlopříčky činí 5,5 palce.
Duální foťák
Meizu M6 Note má na své zadní straně hned dva fotoaparáty, které navzájem spolupracují. Pro vás to znamená perfektní kvalitu každičké vaší fotky či videa. První z čoček duálního foťáku pracuje s rozlišením 12 Mpx, druhá 5 Mpx.
Na své fotky, ale i na další multimédia či aplikace máte spoustu úložného prostoru. Interní paměť má totiž kapacitu 32 GB a samozřejmostí je i podpora paměťových microSD karet.
To pravé pro milovníky selfie
Máte rádi selfíčka? Zachycujete každý svůj zážitek na neopakovatelném autoportrétu? Pokud ano, Meizu M6 Note je zařízením přesně pro vás. Jeho selfie kamera vás totiž stoprocentně nadchne. Pracuje s úžasným rozlišením 16 Mpx, využívá zaostřovací funkci PD a všechny snímky ještě vylepšuje za pomoci unikátního algoritmu ArcSoft.
Má vše, co je třeba
Prostřednictvím operačního systému Android 7.0 Nougat, který je navíc doplněn o osobitou nadstavbu Flyme, vám smartphone Meizu M6 Note nabídne veškeré podstatné funkce a technologie. K připojení k internetu využijete Wi-Fi modul či mobilní LTE sítě, na cestě autem oceníte vestavěnou GPS navigaci a k dispozici máte i nezbytnou bezdrátovou technologii Bluetooth. A pokud potřebujete mít neustále pod kontrolou své osobní i služební telefonní číslo, můžete využít funkci Dual SIM a mít v telefonu hned 2 SIM karty najednou.
Hustota pixelů neboli PPI (pixels per inch – pixely na palec) je hodnota, která udává jaká je hustota jednotlivých zobrazovacích bodů v přesně vymezené šířce a výšce displeje.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) je technologie využívaná při výrobě většiny integrovaných obvodů – zejména u čipů, mikroprocesorů nebo pamětí.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
WDCMA (Wideband Code Division Multiple Access) je standard definující satelitní a pozemní mobilní služby. Spadá do rodiny připojení třetí generace (3G) a v současné době se jedná o nejpomalejší dostupné mobilní připojení.
CDMA (Code Division Multiple Access) je metoda přenosu vícero digitálních signálů skrze jedno médium. Jednotlivé signály jsou pak odlišeny různým kódováním.
TD-LTE (Time Division LTE) značí druh přenosu prostřednictvím vysokorychlostní sítě LTE, kdy odesílání a přijímání dat probíhá na jedné frekvenci v obou směrech (jednotlivé operace se v pravidelných intervalech střídají).
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
Android 7 Nougat je další verzí operačního systému společnosti Google. Oficiálně byl představen 22.srpna 2016. Stejně jako předchozí verze, i tato přináší řadu zajímavých novinek. Jednou z nich je například funkce Multi-window, která byla dříve jen v rámci nadstaveb. Podporuje zobrazení dvou aplikací vedle sebe, přičemž pak můžete měnit poměr velikosti jejich zobrazení, a dokonce i přetahovat obrázky a texty. Co se týče notifikací, jsou nově zobrazovány v širších pruzích (notifikace stejného typu se shlukují, čímž se na obrazovce ušetří spousta místa). Vítaným bonusem pro všechny jistě bude i rychlý přístup k posledním aplikacím nebo také možnost rychlé odpovědi přímo z lišty zpráv. Novinkou je sada 1500 nových ikonek, z nichž 72 tvoří nové emotikony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
APE je formát audio souboru vytvořený pomocí kompresoru Monkey ´s Audio. Jedná se o bezeztrátovou kompresi, kterou lze využít především jako jeden z formátů pro uchování originálních CD v počítači. Je určen zejména pro platformy s Windows, svou podporu však postupně nachází i u zařízení s Androidem.
MKA je formát audio souboru, který je součástí otevřeného multimediálního kontejneru Matroska, jenž dokáže pojmout většinu dnešních audio i video formátů.
M4A je formát souboru standardu MPEG-4 obsahující pouze zvuk. Na popularitě získal až poté, co jej Apple začal používat ve svém online obchodě iTunes pro kódování písní. Je navržený tak, aby poskytoval bezztrátové kódování v menším úložném prostoru.
MIDI (Musical Instrument Digital interface) je standard založený roku 1983. Slouží k propojení hudebních nástrojů a počítačů prostřednictvím určitého sériového rozhraní pro komunikaci v reálném čase.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
MOV je multimediální formát vyvinutý společností Apple pro přehrávač QuickTime. Vyniká však úžasnou kompatibilitou se spoustou jiných mediálních přehrávačů i editačních nástrojů. Mimo platformy Macintosh jej podporují i Windows.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
MPEG je komprimační systém formátu ukládání dat obrazových bodů. MPEG s označením 1 až 4 je součást standardních kódování digitálního videa.
FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
JPEG XR (původně nazývaný jako Windows Media Photo a HD Photo) je obrázkový formát vyvinutý společností Microsoft pro zobrazení fotografií. Cílem bylo poskytnout mnohem lepší výsledky než u kompresní metody typu JPEG. Mezi hlavní výhody tohoto formátu patří podpora bezztrátové i ztrátové komprese i nízké výpočetní a paměťové požadavky.
BMP (BitMaP) je grafický formát pro ukládání rastrových obrázků. Umožňuje ukládání dat ve 4 různých formátech, a to pro 2barevné, 16barevné, 256barevné a tzv.“True Color“ obrázky s 16 miliony barev.
GIF (Graphics Interchange Format) je grafický formát určený pro ukládání rastrové grafiky, který se dá využít i k vytváření jednoduchých animací. Ke své práci používá bezztrátovou kompresi. Jeho nevýhodou je omezené množství současně zobrazených barev (maximum je 256).
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.