Marantz
Za kvalitními výrobky Marantz stojí vášeň k hudbě grafického návrháře a amatérského hudebníka Saula B. Marantze. Píše se rok 1948 a společnost CBS začíná uvádět na trh první LP desky. Saul je nespokojený s dostupnou technikou a snaží se najít řešení, jak hudbu co nejlépe reprodukovat. Tráví proto hodiny ve sklepě a snaží se zkonstruovat zesilovač, který mu umožní přehrávání jeho oblíbených desek. A konečně se mu to v roce 1952 podaří. Sestrojí doslova revoluční předzesilovač s názvem Audio Consolette, jež okamžitě nadchne nejen jeho přátele, ale i manželku. Žena mu radí, ať vyrobí a prodá dalších 100 kusů.
Nad očekávání Saula i jeho ženy vzrostl během roku počet objednávek na 400 přístrojů. Již o rok později proto zakládá společnost Marantz a zároveň otevírá továrnu ve Woodside. Následující předzesilovač Model 1 vyráží všem dech a dodnes je svým výkonem považován za mezník v zesilování hudby.
Ve stejném duchu se na vrcholu drží všechny modely až do Modelu 10. Výroba je velmi drahá a zakladatel musí firmu prodat společnosti Superscope, jež provádí zásadní změny v orientaci značky Marantz. O několik let později z firmy odchází i samotný Saul. Posledním produktem, jež vznikl pod jeho dohledem, byl Model 18. S novým vedením přišla také orientace na cenově dostupnější produkty. Dalším zlomem je rok 1980, kdy evropskou část značky Marantz kupuje od Superscope firma Philips. V tom samém roce jsou také dokončeny specifikace disků CD. Zanedlouho tedy přichází Philips s prvním CD přehrávačem pod značkou Marantz.
S příchodem jakékoliv další nové technologie drží značka Marantz krok a zachovává původního ducha svého zakladatele. V její nabídce tak naleznete kvalitní audio zařízení udávající směr. Bohaté portfolio zahrnuje zesilovače, gramofony, LCD projektory, receivery a mnoho dalších. Od roku 2001 je značka, jež si prošla mnoha změnami, sjednocená pod společností Marantz Japan.