LED televize • úhlopříčka 108 cm (43") • Ultra HD rozlišení (3840×2160 px) • HDR • 4K upscaler • Magic Zoom • tunery DVB-T2 (H.265/HEVC), DVB-S2, DVB-C • Wi-Fi • LAN • Bluetooth • 3× HDMI • 2x USB • CI+ slot • zvukový výkon 20 W • DTS • webový prohlížeč • HbbTV • nahrávání na USB • energetická třída A • operační systém webOS 3.5
.jpg)
Skvělé divácké zážitky s televizí LG
V případě koupě televizoru LG 43UJ6307 se můžete těšit na perfektní divácké zážitky. Přístroj vám totiž při sledování filmů, seriálů nebo třeba sportovních přenosů zprostředkuje dokonalý obraz i špičkový zvuk. Samozřejmostí jsou pak i moderní chytré funkce a také široké možnosti konektivity. Televize se pyšní úhlopříčkou 108 cm a vysokým rozlišením displeje, své oblíbené pořady si tak máte šanci vychutnat v opravdu nadstandardní kvalitě.
Pořízení tohoto televizoru je i dobrou investicí do budoucnosti. Přístroj je totiž plně kompatibilní s televizním signálem DVB-T2 a kódováním H.265 (HEVC), které by měly v nadcházejících letech nahradit stávající standard pozemního vysílání.
Luxusní 4K kvalita
Tato LED televize se může pochlubit dosud nejvyšším rozlišením (3840x2160 px). Přístroj tak spadá do kategorie 4K televizorů, které svým divákům přinášejí tu nejvyšší kvalitu obrazu. Ultra HD rozlišení vám zprostředkuje perfektní grafické zobrazení, na které jste byli dosud zvyklí pouze z kin. Dosyta si tak vychutnáte sledování oddechových televizních pořadů i nejnovějších hollywoodských trháků.
.jpg)
.jpg)
Smart TV
LG 43UJ6307 patří mezi tzv. chytré televize, které si vedle příjmu televizního signálu poradí i s internetovým obsahem. Samozřejmostí je pak i možnost příjmu hybridního televizního obsahu (HbbTV).
Televizor je vybaven operačním systémem webOS 3.5, který vám otevře dveře k nepřebernému množství webových aplikací. Prostřednictvím televizní obrazovky tak budete moci hrát hry, brouzdat po internetu nebo sledovat videa uložená na serveru YouTube.
Moderní technologie pro ještě lepší obraz
Tato televize značky LG disponuje funkcí 4K Upscaler, díky které se dočkáte špičkového grafického zobrazení i v případě sledování starších filmů či pořadů. Jedná se totiž o funkci, která automaticky vylepší rozlišení starších formátů videa – tak, aby byl výsledný obraz co nejblíže 4K kvalitě. Technologie HDR Effect navíc dokáže převést obsah se standardním dynamickým rozsahem do simulované kvality HDR. Díky tomu bude obraz za všech okolností i dokonale kontrastní.
.jpg)
_1.jpg)
Parádní zvuk
Tento televizor vám zprostředkuje i perfektní reprodukci zvuku – postarají se o to dva vestavěné reproduktory s výkonem 20 W.
Televize navíc pracuje se sedmi virtuálními zvukovými kanály, těšit se tak můžete i na simulovaný prostorový zvuk.
Vše, co je třeba
Televize LG 43UJ6307 je vybavena vším, co budete potřebovat k tomu, abyste si plně vychutnali veškerý audiovizuální obsah. Díky tunerům DVB-T2/S2/C budete moci sledovat klasické pozemní vysílání, ale i kabelovku či satelit. Rozhraní HDMI či bezdrátová technologie Bluetooth vám umožní propojení televize s mnoha dalšími elektronickými zařízeními, prostřednictvím dvou vestavěných USB portů si pak budete moci na televizní obrazovce prohlédnout i fotky z dovolené, které si uložíte na svou flashku.
.jpg)
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
DVB-S je satelitní digitální tuner s možností přenosu ve formátech MPEG 2 a MPEG 4
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
TimeShift je speciální funkce, která umožňuje nahrávání živého vysílání. Díky tomu si tak můžete udělat pauzu kdykoli budete potřebovat, aniž by vám z oblíbeného pořadu cokoli uniklo. Po spuštění funkce dojde k zastavení obrazu a začne se nahrávat pokračující děj. Jakmile se vrátíte ke sledování, pokračujete přesně od toho momentu, kdy jste odešli. Tuto funkci naleznete u set-top-boxů a nahrávacích zařízeních s pevným diskem.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
Většina moderních televizorů má USB porty. Kromě přehrávání obsahu z externího disku můžete u vybraných modelů televizí také na externí disk nahrávat. Přední výrobci tuto funkci implementují do svých televizorů již řadu let. Dalším kritériem pro nahrávání je dostatek volného místa na externím disku. V souvislosti s nahráváním jsou televizory vybavené také časovačem, a proto nemusíte čekat doma, až bude moci stisknout tlačítko.
EPG (z anglické zkratky Electronic Program Guide) označuje standardní doplňkovou službu digitálního televizního vysílání. Jde o televizní program vysílaný v rámci každého digitálního multiplexu doplněný o podrobné informace o pořadech. Divák s moderním televizorem může EPG využít pro nastavení přepnutí/zapnutí oblíbeného pořadu, v kombinaci s PVR i nahrávání. Z tohoto pohledu tak nahrazuje často vypadávající analogové synchronizování s teletextem. Program pořadů je vysílán většinou na 24 hodin dopředu, může být však i na týden, či 14 dní.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.