Zaznamenejte každé dobrodružství |
|
Outdoorová kamera LAMAX X9.1 natočí všechny vaše zážitky ve skvělé kvalitě. Spolu s kamerou je v balení spousta užitečného příslušenství. Na kvalitě fotografií výrobce také nešetřil. Jejich rozlišení dosahuje 12 Mpx. Pořiďte si záznam z dovolené pod mořskou hladinou. Díky ochrannému pouzdru můžete kameru vzít i pod vodu. Vydrží potápění až do 40 metrů. Nechybí ani možnost nahrávat videa v časosběrném nebo zpomaleném režimu. Všechny videa a fotografie můžete ihned sdílet prostřednictvím Wi-Fi a aplikace LAMAX Hi Cam. |
![]() |
4K i Full HD rozlišení |
|
![]() |
Zaznamenejte si všechny své vzpomínky. S kamerou můžete každý moment prožít znova. Natáčení 4K při 30 snímcích za vteřinu nebo Full HD v 60 fps, to vše zvládne LAMAX X9.1. Videa můžete ukládat do nejmodernějšího kodeku H.265, který ušetří místo na paměťové kartě. |
Šestiosá stabilizace a LCD displej |
|
Gyro a šestiosá optická stabilizace (OIS) vám vykouzlí ty nejjemnější záběry. Na přehledném 2" LCD displeji si natočená videa můžete ihned prohlédnout. Během natáčení vám displej pomůže se zorientovat a vybrat ten nejlepší úhel. Menu je také v češtině, proto můžete snadněji měnit expozici a další nastavení kamery. |
![]() |
Ovládání na dálku a velká výdrž |
|
![]() |
Ke kameře LAMAX X9.1 je přibaleno také praktické dálkové ovládání. V balení jsou také nejrůznější držáky a úchyty, které vám pomůžou natočit nejlepší záběry. Baterie na jedno nabití vydrží až 90 minut natáčení. Baterie lze snadno vyměnit, stačí si pořídit druhou náhradní a nemusíte natáčení přerušovat.
|
Aplikace Hi Cam a Wi-Fi |
Aplikace LAMAX Hi Cam vám umožní nastavovat kameru a stahovat pořízené záznamy přímo do telefonu. Vytvořený materiál tak můžete ihned sdílet se svými přáteli. Kamera je vybavena integrovaným Wi-Fi modulem, který vám pomůže kameru propojit s vaším chytrým telefonem nebo tabletem. |
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
LCD (Liguid Crystal Display) je zobrazovač z tekutých krystalů. Je tenké a ploché zobrazovací zařízení skládající se z omezeného (velikostí displeje) počtu barevných nebo monochromatických pixelů seřazených před zdrojem světla nebo reflektorem
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.