Jak vyčistit toustovač: Účinně, rychle, bezpečně – a s domácím vybavením
Jak vyčistit toustovač: Účinně, rychle, bezpečně – a s domácím vybavením
Napečené zbytky roztaveného sýru smíchaného s kečupem či hořčicí, drobečky a zbytky jídla nespecifikovatelného charakteru… Tento stav toustovače jistě znáte. Jak jej rychle a bezpracně vyčistit a zároveň se vyhnout poškození?
Pomůže vám běžné vybavení domácnosti, jako jsou kuchyňské utěrky, ocet nebo třeba citron. V nejhorším případě si ale vystačíte i s jarem a houbičkou na nádobí.
Toustovač je potřeba v první řadě nahřát, aby šly nečistoty odstranit. Pak je nutné jej odmastit a nakonec mechanicky odstranit usazeniny a zapadlé drobečky.
Někdo to rád ostré
I když se nůž nebo vidlička nabízí jako efektivní předměty na vyškrábnutí napečenin, raději potlačte nutkání a nechte je při čistění toustovače odpočívat v příborníku. Běžné teflonové povrchy podlehnou rýhám s rychlostí blesku a poškrábaný toustovač se bude do budoucna čistit ještě hůř.
Tip! Na čištění mezer se vám bude skvěle hodit starý kartáček na zuby. Jestliže jsou škvíry toustovače širší, využijete i čínskou hůlku obalenou na jednom konci papírovým ubrouskem.
Čistění toustovače pomocí octa či citronu
- Toustovač zapojte do elektřiny, zapněte jej a nechte nahřát po dobu 20-30 vteřin.
- Přístroj vypněte a vytáhněte kabel ze zástrčky.
- V této fázi postříkejte povrch octem.
- Toustovač zavřete a počkejte asi 10 minut, než vychladne.
- Otevřete přístroj a vytřete jeho povrch ubrousky do čista a do sucha.
Chcete si práci co nejvíce usnadnit? Pak aplikujte ocet či citron na papírové utěrky, které do toustovače po nahřátí na 10 minut zavřete. Po vychladnutí přístroje je použijte na vytření jeho povrchu.
Pokud se vám pořád zdá, že to ještě není ono, vezměte si k ruce utěrku z mikrovlákna namočenou ve vodě s trochou jaru. Pomůže vám zbavit se octového odéru a dotáhne čištění toustovače k dokonalosti.