smartphone • 5,2" IPS displej • rozlišení 1920×1080 px • 8jádrový procesor 2 GHz • 2 GB RAM • interní paměť 16 GB • podpora microSD až do 128 GB • 13Mpx zadní fotoaparát • 8Mpx přední fotoaparát • Dual SIM • Wi-Fi • LTE • Bluetooth • NFC • GPS • 3000mAh baterie • operační systém Android 6.0 Marshmallow • čtečka otisků prstů

Jedinečný design, bohatá výbava
Telefon Huawei P9 Lite DualSIM se může pochlubit velice štíhlým tělem vyrobeným z leteckého hlíníku a hořčíkové slitiny. Perfektně padne do ruky a navíc ho lze snadno schovat do kapsy.
Uvnitř telefonu se nachází osmijádrový procesor HiSillicon Kirin 650, který společně s 2 GB operační pamětí zajišťuje hladký chod bez zpomalení i v případě, že je spuštěno více aplikací najednou.
Kvalitní obraz
Se širokoúhlým Full HD displejem disponujícím širokými pozorovacími úhly si můžete užívat ostrého obrazu i zářivých barev.
S 13 Mpx fotoaparátem pořídíte vysoce kvalitní fotografie s vynikající ostrostí. Jistě také oceníte širokou nabídku fotografických funkcí, které zvýrazní každý detail. S předním 8 Mpx fotoaparátem vyfotíte dokonalé selfie, které navíc můžete pomocí speciálního režimu ještě vylepšit.


Spolehlivá ochrana dat
Neméně důležitou součástí je kvalitní zabezpečení. V tomto případě jej zajišťuje vyspělá čtečka otisků prstů s pokročilými funkcemi, takže se do telefonu dostanete pouze vy a nikdo jiný a obsah telefonu je tak spolehlivě ochráněn.
Nespornou výhodou tohoto systému je, že odpadá nutnost zadávání hesla a přístup do telefonu je tak mnohem rychlejší.
Vynikající zvuk, dlouhá výdrž baterie
HiSilicon Hi6402 je procesor, který se stará o audio signál a ve spolupráci s 9V zesilovačem je výsledkem naprosto čistý zvuk.
Huawei P9 Lite DualSIM se může také pyšnit vysokou výdrží, a to zásluhou baterie s úžasnou kapacitou 3000 mAh. Přítomná technologie SmartPower přispívá k hospodaření s energií a efektivně nakládá s aplikacemi, které jsou spuštěny na pozadí.


Dvě čísla v jednom telefonu
Jistě vás také potěší možnost aktivního využití dvou SIM karet v jednom zařízení. Snadno si tak oddělíte soukromé číslo od osobního.
Také můžete kombinovat různé druhy výhod od dvou operátorů – jedna karta tak může například sloužit pro stahování dat a druhá pro telefonní hovory.
Rozšiřitelná paměť
Interní paměť Huawei P9 Lite DualSIM dohromady poskytuje 16 GB volného místa, které je možné rozšířit s pomocí paměťové karty.
V nabídce je také podpora vysokorychlostního internetového připojení, wifi i funkce BlueTooth pro bezdrátové sdílení souborů s ostatními.

TFT (Thin Film Transistor) je typ LCD panelu tvořený jednotlivými drobnými tranzistory, kde každý z nich řídí jeden obrazový bod (subpixel).
Koprocesor je pomocná jednotka, která slouží pro rozšíření funkcí primárního procesoru nebo také k urychlení výpočtů, které by hlavní procesor zpracovával pomaleji. Koprocesor nedokáže čerpat informace přímo z operační paměti. Proto vyžaduje spolupráci s procesorem, který získává data a řeší ostatní úkoly.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Zařízení s funkcí hybridní Dual SIM může používat buď dvě SIM karty nebo jednu SIM kartu a jednu paměťovou kartu.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
AWB je kodek používaný v mobilní síti pro přenos řeči.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Marshmallow (6.0) je verze operačního systému Android od společnosti Google. Světlo světa poprvé spatřila roku 2015. Od předchozích verzí přináší jednu významnou novinku, a tou je podpora zabezpečení pomocí otisku prstu. Dalším důležitým prvkem je inovativní funkce Doze pro správu napájení, která výrazně přispívá k prodloužení výdrže baterie v pohotovostním režimu. Pro někoho bude vítaným bonusem zajímavá aplikace Google Now on Tap, díky níž je vyhledávání informací mnohem jednodušší než kdy předtím. Speciální funkce RAM manažer vám pak poskytne podrobný přehled o využití operační pamět aplikacemi včetně těch, které běží na pozadí.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.