tablet • 9,6" IPS displej • rozlišení 1280×800 px • 4jádrový procesor Qualcomm MSM8917 (1,4 GHz) • operační paměť 2 GB • interní paměť 16 GB • podpora microSD až do 128 GB • 5Mpx zadní kamera • 2Mpx přední kamera • Wi-Fi 802.11ac • Bluetooth 4.1 • GPS • 4800mAh baterie • operační systém Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.1
.jpg)
Tablet domů i na cesty
Huawei MediaPad T3 10 vyniká elegantním designem, spolehlivou hardwarovou základnou i množstvím zajímavých funkcí. Tento tablet vám zkrátka bude dnes a denně usnadňovat i zpříjemňovat život. Jeho prostřednictvím můžete vyřizovat pracovní e-maily, sledovat videa na YouTube i třeba hrát hry a u toho poslouchat muziku. Díky kvalitní baterii o kapacitě 4800 mAh se přitom můžete spolehnout i na slušnou výdrž přístroje. Na jedno nabití vám vydrží až 8 hodin.
Hezky ostrý obraz
Dotykový displej tohoto tabletu má úhlopříčku 9,6" a za všech okolností vám přinese parádní kvalitu obrazu. Pracuje totiž s rozlišením 1280×800 px a navíc využívá technologii IPS. Ta zajistí dobrou viditelnost i v případě sledování displeje z větších pozorovacích úhlů či při používání tabletu na ostrém slunečním světle.
.jpg)
_1.jpg)
Výkon pro práci i zábavu
Předností tohoto tabletu značky Huawei je i moderní čtyřjádrový procesor Qualcomm MSM8917, který pracuje na frekvenci 1,4 GHz. Ten vám ve spolupráci s operační pamětí RAM o kapacitě 2 GB zajistí hezky plynulý chod celého systému. Nerušeně tak budete moci brouzdat po webu, hrát hry i sledovat filmy a videa.
Pohodlný poslech hudby
Díky kvalitním vestavěným reproduktorům a portu pro připojení sluchátek si budete moci za každé situace užít ničím nerušený poslech hudby.
Nahrajte si do paměti tabletu všechny své oblíbené skladby nebo třeba nějakou zajímavou audioknihu a poslouchejte kdykoliv a kdekoliv!
.jpg)
.jpg)
Dostatek úložného prostoru
Na databázi tracků ve formátu MP3, ale i na své fotky, videa či chytré aplikace budete mít k dispozici interní paměť o kapacitě 16 GB.
Úložný prostor si navíc můžete rozšířit až o dalších 128 GB vložením paměťové microSD karty.
Zajímavé funkce a technologie k vašim službám
Tablet Huawei MediaPad T3 10 vám také nabídne širokou škálu praktických funkcí a moderních technologií. Operační systém Android 7.0 Nougat vám umožní využívat mnoho rozličných aplikací, na cestách autem můžete tablet využít jako GPS navigaci a k dispozici budete mít i technologii Bluetooth, kterou můžete využít pro bezdrátové spojení tabletu s dalšími přístroji. Samozřejmostí je i integrovaný Wi-Fi modul, prostřednictvím kterého se můžete snadno připojovat k internetu.
Svým tabletem budete také moci pořizovat fotografie a videa – MediaPad T3 totiž disponuje 5Mpx foťákem. Nechybí ani přední kamera (rozlišení 2 Mpx), která vám umožní uskutečňovat internetové videohovory či pořizovat oblíbená selfíčka.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
LED displej využívá podsvícení pomocí světlo emitujících diod, čímž je dosaženo vyššího kontrastu s absolutně nulovým únikem světla. Mezi další výhody této technologie patří i nižší spotřeba energie a dlouhá životnost.
Hustota pixelů neboli PPI (pixels per inch – pixely na palec) je hodnota, která udává jaká je hustota jednotlivých zobrazovacích bodů v přesně vymezené šířce a výšce displeje.
RAM (anglicky random-access memory, tj. paměť s přímým přístupem nebo paměť s libovolným výběrem) je v informatice typ paměti, u níž je libovolné paměťové místo přístupné za stejnou vybavovací dobu. Prakticky je v současnosti termín RAM používán téměř výlučně jako označení operační paměti vytvořenou pomocí polovodičových pamětí, kde se přístupová doba pro zápis i čtení pohybuje v řádech maximálně stovek nanosekund. Za paměť RAM nemůžeme považovat např. mechanický pevný disk, protože zde je obrovský rozdíl mezi rychlostí sekvenčního přístupu a rychlostí přímého přístupu.
Hodnota rychlosti záznamu videa je udávána v jednotce fps (frames per second), což odpovídá počtu unikátních snímků zachycených za 1 sekundu.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
CE je označení, které musejí mít všechny výrobky určené pro prodej v zemích EU. Dokládá, že daný produkt splňuje veškeré požadavky příslušných směrnic.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Lithium polymerová baterie (LiPo, Li-Pol) je hojně využívána v přenosných zařízeních jako jsou mobilní telefony, notebooky, fotoaparáty apod.). A to zejména proto, že se dají vyrobit prakticky v jakémkoli tvaru a s velice tenkým profilem (pro plně funkční baterii stačí pouze pár milimetrů). Mezi jejich další výhody patří také nízká hmotnost, minimální samovybíjení a odolnost vůči mrazu. Nevýhodou jsou vysoké náklady na výrobu.
Energy Star je dobrovolný program jehož cílem je snížení spotřeby energií a ochrana životního prostředí pomocí energeticky efektivních výrobků a postupů při jejich produkci. Požadavky programu se každých několik let zpřísňují.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
APE je formát audio souboru vytvořený pomocí kompresoru Monkey ´s Audio. Jedná se o bezeztrátovou kompresi, kterou lze využít především jako jeden z formátů pro uchování originálních CD v počítači. Je určen zejména pro platformy s Windows, svou podporu však postupně nachází i u zařízení s Androidem.
MIDI (Musical Instrument Digital interface) je standard založený roku 1983. Slouží k propojení hudebních nástrojů a počítačů prostřednictvím určitého sériového rozhraní pro komunikaci v reálném čase.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
DivX je systém kódování digitálního obrazu a zvuku, který umožňuje zkomprimovat video i audio data do velikosti přijatelné pro stahování po internetu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
MOV je multimediální formát vyvinutý společností Apple pro přehrávač QuickTime. Vyniká však úžasnou kompatibilitou se spoustou jiných mediálních přehrávačů i editačních nástrojů. Mimo platformy Macintosh jej podporují i Windows.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
M4V je video formát vyvinutý společností Apple, který se velice podobá dalšímu hodně používanému formátu MP4. Jediným rozdílem je, že M4V soubory jsou chráněny proti kopírování. Přehrávání těchto souborů je omezeno pouze na počítače, které mají založený účet na iTunes, jehož prostřednictvím nakupují veškerá videa, jako jsou filmy, seriály nebo hudební videoklipy. Tento formát je rovněž běžně využíván na všech Apple zařízeních jako je iPad nebo iPhone.
WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
;ASF (Advanced Streaming Format) je formát určený pro streamování videí na internetu. Ke spuštění souboru ve formátu ASF jej nemusíte mít stažený celý, na rozdíl třeba od AVI. ASF soubory nejsou určeny k dalšímu zpracování.
;AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
;FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
;MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
;MOV je multimediální formát vyvinutý společností Apple pro přehrávač QuickTime. Vyniká však úžasnou kompatibilitou se spoustou jiných mediálních přehrávačů i editačních nástrojů. Mimo platformy Macintosh jej podporují i Windows.
;MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
;TS (Transport Stream) je formát videa používaný pro uložení nahrávek z digitálního televizního vysílání.
;WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.