smartphone • 6" AMOLED FullView displej • rozlišení 2160×1080 px • 8jádrový procesor (4× 2,36 GHz + 4× 1,8 GHz) • 6 GB RAM • interní paměť 128 GB • duální zadní fotoaparát (20 Mpx + 12 Mpx) • 8Mpx přední fotoaparát • Dual SIM • Wi-Fi • 4G/LTE • Bluetooth • NFC • GPS • 4000mAh baterie • čtečka otisků prstů • voděodolnost dle IP67 • operační systém Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI 8.0
.jpg)
Nadupaný smartphone s velkým displejem
Huawei Mate 10 Pro je špičkový smartphone, který vás oslní širokým spektrem těch nejmodernějších chytrých funkcí, skvělým výkonem i nadstandardní výdrží baterie. Přístroj se navíc může pochlubit velkým 6" AMOLED displejem s minimalistickým rámečkem (FullView), který pracuje s FHD+ rozlišením (2160x1080 px) a navíc využívá moderní technologii HDR10. Můžete se tak spolehnout na vždy parádní grafické zobrazení.
Vedle toho vás jistě na první pohled zaujme i noblesní design tohoto telefonu, který je tvořen kovovým rámováním a skleněnými zády. Mobil je voděodolný dle normy IP67, v této variantě jej dodáváme ve stylovém modrém provedení.
Jako softwarové zázemí mobil využívá nejnovější operační systém Android 8.0 Oreo vyšperkovaný o nadstavbu EMUI 8.0. Telefon lze prostřednictvím konektoru USB-C s integrovaným rozhraním DisplayPort připojit k monitoru a využívat i jako klasický počítač.
Špičkový hardware a inovativní umělá inteligence
Hrát hry, surfovat po internetu, poslouchat hudbu či sledovat videa ve vysokém rozlišení budete moci s tímto telefonem bez omezení. Vždy se totiž budete moci spolehnout na perfektně plynulý chod celého zařízení, který zařídí nadstandardní hardwarové vybavení. Jeho srdcem je osmijádrový procesor Kirin 970 (4x 2,36 GHz, 4x 1,8 GHz) a také operační paměť o vysoké kapacitě 6 GB RAM.
Moderní procesor tohoto smartphonu využívá inovativní technologii umělé inteligence, která průběžně optimalizuje výkon přístroje podle toho, jaké aplikace využíváte, jak se svým mobilem pracujete či jak často jej nabíjíte. Zařízení zkrátka sleduje vaše chování a na základě získaných poznatků udělá všechno pro to, abyste ze smartphonu vytěžili maximum.
.jpg)
_1.jpg)
Profesionální foťák
Tento chytrý mobilní telefon od společnosti Huawei disponuje špičkovým duálním fotoaparátem Leica Dual Lens, který vám za všech okolností umožní snímání fotek v takřka profesionální kvalitě. Sestává z dvojice snímačů (20Mpx monochromatický a 12Mpx RGB snímač), pyšní se perfektní světelností f/1.6 a navíc je vybaven funkcí optické stabilizace obrazu.
Pokud tak patříte mezi jedince, kteří chtějí zachytit každičký prchavý okamžik svého života na precizně zpracované fotce či videu, rozhodně si přijdete na své.
Extrémní výdrž baterie
Díky kvalitní baterii o nadstandardní kapacitě 4000 mAh se můžete spolehnout na to, že vám mobil na jedno nabití vydrží mnohem déle, než jste zvyklí.
Jistě pak oceníte i technologii rychlého nabíjení, díky které nebudete muset na nabití telefonu nikterak dlouho čekat. 20minutové nabíjení může telefonu dodat energii na celý den!
_1.jpg)
_1.jpg)
Moře místa na vaše data
Kapacita interní paměti tohoto telefonu činí neuvěřitelných 128 GB, vždy tak budete mít dostatek úložného prostoru na všechny své chytré aplikace, fotky, obrázky i hudební soubory ve formátu MP3.
Praktická čtečka otisků prstů vám navíc zajistí, že budou všechna vaše data v dokonalém bezpečí.
2 SIM karty, nejrychlejší internet a spousta vychytávek
Tento mobil disponuje dvěma sloty na nano SIM kartu. Můžete tak bez problému používat dvě různá telefonní čísla zároveň a před každým voláním či odesláním SMS zprávy si snadno zvolit, kterou SIM kartu si pro daný úkon přejete použít.
Jako první smartphone na světě navíc dokáže Huawei Mate 10 Pro přijímat mobilní sítě typu LTE Cat 18 s přenosovou rychlostí až 1,2 Gb/s. Vedle toho navíc podporuje i technologii VoLTE (Voice Over LTE), která umožňuje telefonické spojení ve vysoké kvalitě prostřednictvím LTE sítí.
Samozřejmou výbavou tohoto smartphonu jsou pak i bezdrátové technologie Bluetooth a NFC, GPS modul a dvoupásmové WiFi 802.11 ac.
AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode) je druh zobrazovacího panelu používaného při výrobě chytrých hodinek, mobilních zařízení, notebooků i televizorů. Při zobrazování černé barvy dochází ke zhasnutí jednotlivých pixelů, čímž jsou o mnoho úspornější než klasické LCD panely a černá barva je tak navíc opravdu černá. Další výsadou AMOLED panelů jsou také sytější barvy, ostřejší obraz, rychlejší odezva s mimo jiné i lepší čitelnost zobrazovaného obsahu na sluníčku.
Hustota pixelů neboli PPI (pixels per inch – pixely na palec) je hodnota, která udává jaká je hustota jednotlivých zobrazovacích bodů v přesně vymezené šířce a výšce displeje.
Koprocesor je pomocná jednotka, která slouží pro rozšíření funkcí primárního procesoru nebo také k urychlení výpočtů, které by hlavní procesor zpracovával pomaleji. Koprocesor nedokáže čerpat informace přímo z operační paměti. Proto vyžaduje spolupráci s procesorem, který získává data a řeší ostatní úkoly.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
BSI CMOS (BackSide-Illumination) je snímač se zpětným osvětlením. Jde o novou technologii pro výrobu světlocitlivých čipů. Obvody a tranzistory byly posunuty až za světlocitlivou vrstvu, čímž se výrazně zlepšila citlivost snímače.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
Zařízení s funkcí hybridní Dual SIM může používat buď dvě SIM karty nebo jednu SIM kartu a jednu paměťovou kartu.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
WDCMA (Wideband Code Division Multiple Access) je standard definující satelitní a pozemní mobilní služby. Spadá do rodiny připojení třetí generace (3G) a v současné době se jedná o nejpomalejší dostupné mobilní připojení.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
IP (International protection) je mezinárodní označení pro stupeň ochrany krytí elektrických zařízení. Udává informaci o tom, jak jsou daná zařízení odolná vůči nebezpečnému dotyku a vůči vniknutí cizího tělesa a kapalin. Stupeň krytí se označuje písmeny IP a pomocí dvou číslic. Navíc jsou zavedena také přídavná a doplňková písmena.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
MIDI (Musical Instrument Digital interface) je standard založený roku 1983. Slouží k propojení hudebních nástrojů a počítačů prostřednictvím určitého sériového rozhraní pro komunikaci v reálném čase.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
ASF (Advanced Streaming Format) je formát určený pro streamování videí na internetu. Ke spuštění souboru ve formátu ASF jej nemusíte mít stažený celý, na rozdíl třeba od AVI. ASF soubory nejsou určeny k dalšímu zpracování.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Google Play je služba pro online distribuci digitálního obsahu. Uživatelé zde mohou najít nejen filmy, seriály, hudbu a hry, ale také například elektronické knihy. Google Play se zaměřuje především na aplikace pro mobilní telefony a tablety se systémem Android.
YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Od 9. 10. 2008 má YouTube i české rozhraní. Česko se stalo 22. zemí světa a desátou v Evropě, kde byl YouTube lokalizován.
Google Maps je bezplatná internetová aplikace pro zobrazení map. Nabízí satelitní i letecké snímky ve vysokém rozlišení. Najdete zde funkci pro plánování tras a pro lepší orientaci také možnost panoramatického zobrazení ulic.