LED televize • úhlopříčka 80 cm (32") • HD rozlišení (1366×768 px) • Picture Master • tunery DVB-T2 (H.265/HEVC), DVB-C • 2× HDMI • 1x USB • 1× SCART • 1× VGA • CI+ slot • sluchátkový výstup • zvukový výkon 2× 6 W • Sound Master Plus • DTS HD • nahrávání na USB • hotelový režim • energetická třída A+
.jpg)
Televize Hitachi s úhlopříčkou 32"
Dovolte nám, abychom vám představili televizor Hitachi 32HB4T01. Jedná se o moderní přístroj, který se může i přes své menší rozměry (úhlopříčka 32") pochlubit kvalitním obrazem i dobrým zvukem. Pracuje totiž s osvědčeným HD rozlišením a je vybaven vestavěnými stereo reproduktory o výkonu 2x 6 W. Zvukovou kvalitu navíc posouvá na vyšší úroveň technologie Sound Master.
Televizor spadá do energetické třídy A+, můžete se tak spolehnout i na jeho nízkou spotřebu.
Nadčasový design
Tato televize skvěle zapadne do jakéhokoliv interiéru. Na první pohled vás zaujme svým elegantním tmavým provedením a její stylový design dotváří i minimalistický rámeček.
Televizor se díky svým menším rozměrům hodí do menšího obývacího pokoje, své uplatnění však může najít i třeba v ložnici, kuchyni nebo dětském pokoji.
.jpg)
.jpeg)
HD rozlišení
S tímto LED televizorem zažijete kvalitní podívanou, ať už budete sledovat večerní zprávy, svůj oblíbený český seriál, anebo nejnovější hollywoodský trhák. Zárukou dobré grafické kvality je zde HD rozlišení (1366x768 px) a také technologie vylepšení obrazu Picture Master.
Dokonalou plynulost obrazu pak zajišťuje rychlý obrazový systém, který se pyšní hodnotou 200 BPI.
Pozemní vysílání, nebo kabelovka? Vyberte si!
S tímto přístrojem budete moci přijímat televizní signál ze dvou různých zdrojů. Televizor totiž disponuje tunery DVB-T/T2 i DVB-C, budete tak moci sledovat klasické pozemní vysílání, ale i kabelovku.
Bude jen a jen na vás, pro kterou z nabízených variant se rozhodnete.


Myslete na budoucnost
Pořízení tohoto přístroje je dobrou volbou i z hlediska nadcházejícího vývoje televizní techniky. Hitachi 32HB4T01 je totiž plně kompatibilní i s formátem H.265 (HEVC) a signálem DVB-T2, který by měl v nadcházejících letech nahradit stávající standard pozemního vysílání. Až se nový typ signálu plně prosadí, vy nebudete muset vůbec nic řešit. Tento televizor si totiž s jeho příjmem poradí i bez nutnosti připojení externího set-top-boxu.
Konektorová výbava
Hitachi 32HB4T01 budete moci snadno propojit s celou řadou dalších elektronických zařízení. K dispozici budete mít 2 HDMI porty pro nekomprimovaný přenos zvuku a obrazu zároveň. Díky tomu budete moci televizi snadno propojit se svým počítačem nebo k ní třeba připojit DVD přehrávač, soundbar či špičkovou reprosoustavu. Navíc nechybí ani multimediální USB port – jeho prostřednictvím si můžete na televizní obrazovce prohlížet třeba fotky z dovolené, které máte uložené na svém flash disku.

LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
NTSC (National Television System(s) Committee) je standard pro kódování analogového televizního vysílání využívaný na většinové části amerického kontinentu, v Jižní Koreji, Japonsku a Filipínách. Pro běžné použití v našich podmínkách je vhodnější nastavení standardu PAL. V případě NTSC by na umělém osvětlení mohlo dojít k problikávání obrazu z důvodu odlišného elektrického napětí (v Evropě je používáno napětí 50 Hz, zatímco například v USA je to 60 Hz).
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
DTS je digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení se ztrátovou kompresí, používaný především pro ozvučení filmů v kinech nebo na DVD a Blu-ray discích. Byl vytovřen roku 1993 společností Digital Theater Systems a je hlavním konkurentem formátu Dolby Digital.
DTS-HD Master Audio je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
Většina moderních televizorů má USB porty. Kromě přehrávání obsahu z externího disku můžete u vybraných modelů televizí také na externí disk nahrávat. Přední výrobci tuto funkci implementují do svých televizorů již řadu let. Dalším kritériem pro nahrávání je dostatek volného místa na externím disku. V souvislosti s nahráváním jsou televizory vybavené také časovačem, a proto nemusíte čekat doma, až bude moci stisknout tlačítko.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.