Kuchyně bez par z vaření |
Při vaření vzniká velké množství par, které mohou svým zápachem nejen obtěžovat, ale při nedostatečném odvětrání mohou působit různé nepříjemnosti jako je kondenzace vlhkosti na zdech či usazená mastnota. Proto je výhodné vařit s digestoří, která se o veškeré páry postará a bezpečně je odvede ven. Firma Guzzanti vám nabízí třeba model GSL 60IS1, který to beze zbytku splňuje. |
Základní parametry |
|
Při nejvyšší rychlosti zvládá odsávat 310 m3/h, což je pro menší či střední kuchyně dostačující. Maximální hladina hluku, který při tom vydá, dosáhne na 72 dB. Protože se jedná o digestoř výsuvnou, disponuje vysouvacím předním panelem, který potom pokryje plochu nad varnou deskou. Tento typ je ideální pro vestavbu, jelikož neruší celkový vzhled linky. Na výběr máte ze 3 úrovní výkonu, jejichž přepínání je řešeno několika přepínači. Součástí je také osvětlení v podobě dvou LED žárovek s výkonem 3 W. |
Další vlastnosti |
|
V místech, kde není možný odvod do odvětrávací šachty, je možné využít funkci recirkulace. Vzduch je při ní standardně nasáván motorem, ale místo proudění do odvodné šachty je skrze uhlíkový filtr navracen zpět do místnosti. V tomto případě je zde potřeba mít 2 kusy filtrů. Co se týče tukového filtru, je v tomto odsavači použit hliníkový typ, který lze snadno odepnout a v případě zanesení umýt. Díky relativně velkému výkonu spadá spotřebič do energetické třídy C. |
Tento typ digestoří nabízí nejen možnost klasického odtahu přes komín, ale i funkci recirkulace. Při recirkulaci se nasátý vzduch čistí uvnitř digestoře přes tukové a uhlíkové filtry a poté je navrácen zpět do místnosti.
Funkce Boost nebo také Booster slouží pro rychlé zvýšení výkonu na tu nejvyšší možnou hodnotu. Můžete ji najít například u varných desek nebo také u vysavačů. Booster u varných desek se postará o rychlý náběh teploty. V případě zmíněných vysavačů funguje jako pomocník při boji se silným znečištěním.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Funkci časovače dnes běžně najdete u různých druhů elektrospotřebičů. Ať už jde o sporák, varnou desku nebo třeba ventilátor, všude tam funguje jako šikovná pomůcka, která vám usnadní každodenní život. V případě sporáku nebo multifunkční trouby ohlídá jídlo. Máte-li ji také u ventilátoru či u digestoře, nemusíte se starat o jejich včasné vypnutí.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.