Klimatická třída určuje nutnou teplotu okolí, ve které spotřebič pracuje:
SN - Subnormální 10-32 °C
N - Normální 16-32 °C
ST - Subtropická 18-38 °C
T - Tropická 18-43 °C
S pomocí funkce Super chlazení (někdy uváděna jako Super Cool) lze v chladicí části nastavit nižší teplotu, aby se tak zajistilo rychlé zchlazení právě vložených potravin, což se hodí zejména po uložení velkého nákupu. Po určité době je teplota automaticky upravena na původní nastavení.
Přihrádka Fresh Zone je speciální oddíl s nízkou teplotou, který je o 15% chladnější a je vyhrazen pro uložení čerstvých ryb a masa.
NoFrost je beznámrazový systém, který je součástí téměř všech moderních chladniček i mrazniček. Spočívá v rovnoměrné distribuci studeného suchého vzduchu pomocí ventilátoru. Díky tomu tak nedochází ke vzniku vlhkosti, která by se srážela na vnitřních stěnách spotřebiče, což by vedlo k tvorbě tlustých vrstev ledu. Jednodušeji řečeno: žádná námraza se působením suchého vzduchu nemůže vytvořit. Další výhodou NoFrost je kromě ušetřené práce, také nižší spotřeba energie a rychlejší mrazení. Uvnitř spotřebiče je udržována stálá teplota a uložené potraviny navíc zůstávají mnohem déle čerstvé, protože nedochází k jejich neustálému rozmrazování a zmrazování.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.