Funkce grilování se již běžně nachází v klasických i mikrovlnných troubách. V případě standardních pečicích trub můžete tuto funkci využít pro pečení větších kusů masa. Některé, včetně stolních modelů, bývají vybaveny otočným rožněm pro rovnoměrné opečení pokrmu ze všech stran.
Grilování u mikrovlnných trub je oblíbené zejména pro to, že dodává pokrmům zlatavou barvu a křupavou kůrčičku, která výrazně zlepšuje jejich chuť. Nejčastěji se používá pro přípravu párků, klobásek, tenkých plátků masa nebo k zapékání baget a lasagní.
Trouby jsou vybavené speciálními čisticími funkcemi. Zcela bez práce je pyrolytické čištění. Stačí pouze nastavit program čištění a teplota v troubě během procesu stoupne až na 500 °C. Během čištění dojde doslova ke spálení všech nečistot na prach. Následně je stačí už jen setřít. Další variantou je tzv. Aquaclean. Do trouby dáte pekáč naplněný půl litrem vody a aktivujete funkci čištění. Působením páry dojde ke změknutí nečistot, které se poté mnohem lépe odstraňují. Čištění také napomáhá katalytický povrch trouby. Na katalytických stěnách se nečistoty, mastnota ani tuk neusazují, a proto je stačí pouze otřít hadříkem.
Chytré pračky je možné ovládat na dálku přes mobilní telefon prostřednictvím WiFi nebo přiložením s pomocí technologie NFC. Do mobilního telefonu si také můžete přes příslušnou aplikaci stahovat další přídavné prací programy, doplňkové funkce, sledovat statistiky praní nebo získávat různé tipy a rady týkající se praní. Jako Smart jsou označovány také modely, které jsou vybavené chytrou diagnostikou. Ta vám rychle umožní zjistit, co je s vaší pračkou.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.