Hudba tam, kam si ji donesete |
Odpoledne u vody, dlouhá a úmorná práce, večer s přáteli. Co mají tyto tři situace společného? Užijete si je mnohem více s hudbou! Bezdrátový reproduktor BOSE SoundLink Micro vám ukáže, že kvalitní zvuk nemusí nutně záviset na velikosti. |
Malý velký reproduktor |
|
První vlastnost, kterou vás SoundLink Micro zaujme, je už v jeho názvu. Je totiž neuvěřitelně kompaktní - s rozměry 9,83 × 9,83 × 3,48 cm se vejde do kapsy. Jeho velikost ovšem neříká nic o kvalitě zvuku. Můžete se těšit na zřetelné basové frekvence, které vám žádný jiný reproduktor podobných rozměrů neposkytne. Nesmírnou výhodou je jeho robustní konstrukce, která přímo vyzývá k použití v náročnějších podmínkách. Pevným silikonovým popruhem ho připevníte třeba ke kolu nebo batohu. Soundlink Micro se nebojí ani vody, protože je s ochranou IPX7 a IPX4 schopen odolat stříkající vodě, ale také ponoření po dobu 30 minut do hloubky 1 metru. Přehrávání oblíbených hudebních klenotů ve sprše tudíž není žádným problémem; jen je možná podepíše na spotřebě vody. |
Co všechno umí? |
|
Zásadní otázkou je, jak dlouho vydrží? A odpověď je nasnadě: až 6 hodin přehrávání zvuku ve špičkové kvalitě. Komunikaci s bezdrátovými zařízeními zvládá zabudované Bluetooth rozhraní až na 9 metrů a díky vestavěnému mikrofonu ho lze v případě potřeby použít jako jako hands-free. Ovládá se s pomocí aplikace Bose Connect, která je vytvořena firmou BOSE speciálně pro ovládání jejich produktů. Pokud budete mít dva reproduktory SoundLink Micro, aplikace vám umožní třeba spojit jejich síly dohromady a vychutnat si vaše písničky stereo. A když už není energie pro přehrávání dalších pecek, připojte reproduktor přes rozhraní Micro-B USB k nabíječce či notebooku. |
Plug and Play (z angličtiny „Připoj a hraj“) je technologie připojení hardwaru, kdy počítač nové zařízení snadno rozpozná nebo automaticky nainstaluje potřebné ovladače. Uživateli tak odpadají komplikace spojené s instalací a konfigurací připojeného hardwaru.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
iOS je operační systém společnosti Apple. Původně byl určen pro mobilní telefony iPhone. Nyní se však vyskytuje i na jiných typech mobilních zařízení od Applu jako je iPod (multimediální přehrávač) nebo iPad (tablet).
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
Funkce AirPlay umožňuje streamování multimediálního obsahu ze zařízení se systémem iOS (operační systém společnosti Apple) do Apple TV, základny AirPort Express nebo také do reproduktorů, které funkci AirPlay podporují. Podmínkou je verze iOS 4.2 a vyšší.
IP (International protection) je mezinárodní označení pro stupeň ochrany krytí elektrických zařízení. Udává informaci o tom, jak jsou daná zařízení odolná vůči nebezpečnému dotyku a vůči vniknutí cizího tělesa a kapalin. Stupeň krytí se označuje písmeny IP a pomocí dvou číslic. Navíc jsou zavedena také přídavná a doplňková písmena.