Funkce grilování se již běžně nachází v klasických i mikrovlnných troubách. V případě standardních pečicích trub můžete tuto funkci využít pro pečení větších kusů masa. Některé, včetně stolních modelů, bývají vybaveny otočným rožněm pro rovnoměrné opečení pokrmu ze všech stran.
Grilování u mikrovlnných trub je oblíbené zejména pro to, že dodává pokrmům zlatavou barvu a křupavou kůrčičku, která výrazně zlepšuje jejich chuť. Nejčastěji se používá pro přípravu párků, klobásek, tenkých plátků masa nebo k zapékání baget a lasagní.
U sporáků a varných desek se zabudovaným elektrickým zapalováním stačí ke zprovoznění pouhé stisknutí a otočení knoflíkem. Použití klasického zapalovače ani sirek není třeba. Tento způsob ovládání lze navíc pohodlně provádět jednoou rukou.
Během sušení může dojít k ucpání kondenzátoru. Bez jeho pravidelného čištění dochází k prodloužení doby sušení a zvýšení spotřeby energie. Některé modely jsou proto vybavené bezúdržbovým kondenzátorem, který se čistí sám. K jeho čištění dochází několikrát během cyklu sušení s pomocí vody získané z mokrého prádla.
LCD (Liguid Crystal Display) je zobrazovač z tekutých krystalů. Je tenké a ploché zobrazovací zařízení skládající se z omezeného (velikostí displeje) počtu barevných nebo monochromatických pixelů seřazených před zdrojem světla nebo reflektorem
Dětský zámek slouží jako opatření proti nechtěnému vypnutí nebo přepnutí nastavení spotřebiče.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.