smartphone • 5,5" AMOLED displej • rozlišení 2560×1440 px • 8jádrový procesor (4× 1,8 GHz + 4× 1,4 GHz) • 3 GB RAM • interní paměť 32 GB • podpora microSD až do 256 GB • 16Mpx zadní fotoaparát • 8Mpx přední fotoaparát • Dual SIM • Wi-Fi • LTE • Bluetooth • GPS • 3000mAh baterie • operační systém Android 6.0 Marshmallow • speciální balení s brýlemi pro virtuální realitu

Luxusní provedení
Chytrý mobilní telefon Alcatel Idol 4S nadchne špičkovými technickými parametry i svým na první pohled luxusním vzhledem. Jedná se o ultratenký model s úhlopříčkou 5,5 palce, který oslní elegantním designem. Záda telefonu jsou vybavena esteticky dokonalým skleněným povrchem a uživatele potěší i ergonomické řešení přístroje, díky kterému smartphone skvěle padne do ruky.
Hardware jako základ kvality
Špičkový výkon zajišťuje spolehlivý moderní hardware. Telefon disponuje osmijádrovým procesorem Qualcomm s frekvencí 1,8 GHz a operační pamětí 3 GB RAM. Tyto parametry jsou zárukou nadstandardního výkonu a neocenitelné spolehlivosti.
Mobil nabízí dva sloty na SIM kartu a podporuje technologii rychlostního internetu LTE.


Zažijte virtuální realitu
Alcatel přináší s tímto modelem netušené zážitky v oblasti virtuální zábavy. Telefon je dodáván se speciálními brýlemi pro virtuální realitu, a tak pro vás nebude problém vystoupit z davu a vydat se do nové virtuální dimenze. Stačí, když svůj smartphone umístíte do speciálního headsetu, a zábava může začít. K dispozici také dostanete aplikaci Onetouch VR Hub, díky které budete moci stahovat celou řadu her či videí uzpůsobených technologii virtuální reality.
Boom Key
Novinkou, s níž společnost Alcatel přichází právě u tohoto modelu, je také praktické tlačítko Boom. Najdete jej na boční straně přístroje a využít ho budete moci v širokém spektru situací. Na domovské stránce si jeho stisknutím snadno přivoláte aktuální předpověď počasí, při hraní závodních her může sloužit jako aktivátor turba. Možností využití tzv. Boom Key je opravdu mnoho. Ve všech případech vám přitom tato novinka příjemně usnadní život.


Kvalitní foťák
Uživatelé tohoto chytrého telefonu oceňují i jeho perfektní fotoaparát, s nímž není problém vytvářet vysoce kvalitní snímky. Zadní kamera se pyšní rozlišením 16 megapixelů, díky čemuž se může rovnat i klasickým digitálním fotoaparátům. Užitečná je také přední kamera se slušným rozlišením 8 Mpx, prostřednictvím které budete moci pohodlně fotit třeba oblíbená selfíčka.
Perfektní displej
Dokonale čistého obrazu plného barev si užijete díky unikátnímu dotykovému displeji typu AMOLED s rozlišením 1440x2560 px, který dokáže zobrazit neuvěřitelných 16,78 milionu barev. Přímo na obrazovce vašeho smartphonu si tak budete moci bez omezení prohlížet fotky ve vysokém rozlišení nebo třeba sledovat celovečerní filmy. Multimédia si přitom budete moci ukládat přímo do telefonu, jehož vnitřní kapacita činí úctyhodných 32 GB.

AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode) je druh zobrazovacího panelu používaného při výrobě chytrých hodinek, mobilních zařízení, notebooků i televizorů. Při zobrazování černé barvy dochází ke zhasnutí jednotlivých pixelů, čímž jsou o mnoho úspornější než klasické LCD panely a černá barva je tak navíc opravdu černá. Další výsadou AMOLED panelů jsou také sytější barvy, ostřejší obraz, rychlejší odezva s mimo jiné i lepší čitelnost zobrazovaného obsahu na sluníčku.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
HSPA+ (High Speed Packet Access) je technologie umožňující vysokorychlostní přenos dat. Teoretická maximální rychlost při stahování dosahuje na 84 Mb/s. Teoretická rychlost při odesílání je pak 22 Mb/s.
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.
PCM (Pulse Code Modulation) je metoda převodu analogového zvuku na digitální. Byla vytvořena již roku 1937.
AAC-LC (Advanced Audio Coding – Low Complexity) je formát pro kódování zvuku. Využívá se především v přenosných přehrávačích nebo v mobilních telefonech a je produkován při nízké přenosové rychlosti.
AAC+ je ztrátová komprese zvuku využívající nižší a střední přenosovou frekvenci. Často se používá jako formát pro digitální rozhlasové vysílání i pro internetová videa.
Vorbis je ztrátový formát určený pro kompresi zvuku. Původně měl být kvalitnější náhradou za dnes již zastaralý MP3 formát.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
H.263 je formát určený pro kompresi videa hojně využívaný na internetu pro streamování flash videa na webech jako je například Youtube nebo Google Video. Své uplatnění však běžně nachází při video hovorech nebo při přehrávání obsahu v mobilních telefonech. H.263 nyní postupně střídá pokročilejší formát H.264.
VP9 je otevřený formát pro kódování videa vyvinutý společností Google. Jedná se o nástupce předchozí verze V8 a zároveň také jako alternativu k formátu H.265. Jedním z hlavních cílů při vývoji VP9 bylo až 50% snížení přenosové rychlosti při maximálním zachování kvality obrazu.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Marshmallow (6.0) je verze operačního systému Android od společnosti Google. Světlo světa poprvé spatřila roku 2015. Od předchozích verzí přináší jednu významnou novinku, a tou je podpora zabezpečení pomocí otisku prstu. Dalším důležitým prvkem je inovativní funkce Doze pro správu napájení, která výrazně přispívá k prodloužení výdrže baterie v pohotovostním režimu. Pro někoho bude vítaným bonusem zajímavá aplikace Google Now on Tap, díky níž je vyhledávání informací mnohem jednodušší než kdy předtím. Speciální funkce RAM manažer vám pak poskytne podrobný přehled o využití operační pamět aplikacemi včetně těch, které běží na pozadí.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.