Vyrovnávací paměť se využívá pro dočasné uchování dat do doby, než dojde k jejich přesunu na jiné místo. Slouží pro vyrovnání rozdílu v rychlosti přijímání dat a jejich zpracování. Čím větší kapacitu vyrovnávací paměť má, tím vyšší je rychlost zápisu dat na disk.
HDD (Hard Disk Drive) je paměťové médium využívající rotující kotouče s vrstvami magnetického materiálu, řízené počítačovou jednotkou.
SATA (Serial Advanced Technology Attachment) je název počítačové sběrnice, která umožňuje připojení velkokapacitních paměťových zařízení, jako jsou například pevné disky.
MMC je standard paměťové karty s technologií paměti flash. Obvykle jsou MMC karty používány jako paměťová média v přenosných zařízeních.
; ;SD (Secure Digital) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
;LED displej využívá podsvícení pomocí světlo emitujících diod, čímž je dosaženo vyššího kontrastu s absolutně nulovým únikem světla. Mezi další výhody této technologie patří i nižší spotřeba energie a dlouhá životnost.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) je rozhraní sloužící k přenosu digitálního zvuku. Bylo vytvořeno především pro použití u DVD přehrávačů, které byly propojené s domácím kinem. Také jej můžete nalézt u mnoha digitálních přijímačů. Rozhraní S/PDIF se dělí na optickou a koaxiální variantu konektoru, přičemž některá zařízení nabízejí varianty obě.
Touchpad je vstupní zařízení používané u notebooků, kde nahrazuje funkci počítačové myši. Ovládá se pomocí prstu, který je snímán pomocí speciálních senzorů, jehož poloha je poté zjištěna na základě naměřených vzorků. Proto není možné ovládat touchpad hrotem tužky nebo prstem v rukavici. Na trhu najdete i externí modely, které se dají připojit k osobnímu počítači například pomocí USB rozhraní.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Intel® Anti-Theft (Intel® AT) je technologie sloužící pro zabezpečení počítače v případě odcizení. Funguje na hardwarové i softwarové úrovni. K úplnému odstranění zabezpečení tak již nestačí pouze smazat disk se systémem. Služba je poskytována prostřednictvím několika poskytovatelů, u nichž je třeba se zaregistrovat.
Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology) je technologie, která podporuje využití tzv. „virtuálních procesorů“. Jeden procesor tak funguje jako vícero. Na základě toho zasílají aplikace uvnitř počítače více instrukcí a příkazů ke zpracování, což vede ke zvýšení efektivity výkonu.
Pomocí Technologie Intel® My WiFi můžete ze svého počítače nebo notebooku vytvořit přístupový bod pro bezdrátové sdílení multimediálního obsahu.
Turbo Boost je funkce, která umožňuje zvýšení frekvence procesoru.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.