Jistě vás zaujme nový operační systém webOS s přehledným uživatelským rozhraním. Veškerou zábavu máte tak pěkně po ruce v dolní části obrazovky a jistě oceníte rychlejší, graficky vylepšené prostředí. Bavte se s Live programy, s videi na vyžádání (VOD) a aplikacemi nebo si užívejte mnoho další zábavy z obchodu LG.
Už žádné rozmazání obrazu. Indikátor Motion Clarity Index (MCI) s hodnotou 500 Hz zajišťuje redukci rozmazání při rychlých scénách a vy si vychutnáte perfektně ostrý obraz.
Kochejte se krásným, křišťálově čistým obrazem. Špičkový IPS panel vám to zaručí a navíc vám umožní pohled ze všech pozorovacích úhlů. IPS panel zachovává barevnost videa či fotografie a zobrazuje je identicky s originálním obrazem. V kombinaci s nejvyspělejším obrazovým procesorem Triple XD Engine, se dočkáte zcela nové úrovně barev, kontrastu a jasu. Obraz si můžete dále sami upravovat přesně podle svého gusta díky nenáročné funkci Picture Wizard III.
LG 39LB570V se může pochlubit také prvotřídním zvukovým zážitkem, který vám zprostředkuje. Díky technologii Virtual Surround Plus je do zvuku přidáván efekt, který zajišťuje dojem prostorové reprodukce. Budete tak mít pocit, že jste přímo uprostřed dění. Důležitá je také technologie Clear Voice II, která se postará o to, že veškeré dialogy budou dobře slyšitelné a vám již neunikne ani slovo. Televizor vám tak dopřeje velmi nadstandardní reprodukci zvuku při sledování vašich oblíbených filmů, televizních pořadů, sportovních přenosů nebo hraní video her.
Samozřejmostí je snadné připojení k internetu, a to buď za pomoci kabelu LAN nebo bezdrátově s přídavným WiFi modulem. K surfování využijete plnohodnotný internetový prohlížeč. Díky podpoře standardu DLNA můžete jednoduše sdílet filmy, fotografie nebo hudbu ve vaší domácí síti. Stejně tak můžete přenášet bezdrátově obraz díky technologii Intel WiDi (Wireless Display), která umožňuje rychlé propojení televizoru s chytrými zařízeními. Další užitečnou funkci, kterou si jistě oblíbíte, je Time Machine II. S ní můžete nahrávat a následně přehrávat, zastavovat či opakovaně sledovat programy, které máte rádi.
Televize disponuje vestavěným tunerem pro příjem digitálního pozemního, kabelového a satelitního signálu (DVB – T2/C/S2), takže se můžete těšit na nespočet programů. Pomocí trojice digitálních rozhraní HDMI si můžete vychutnat zábavu z nejnovějších herních konzolí a stejně tak filmy z vašeho Blu-ray přehrávače. Jistě využijete také USB port pro připojení flashdisků nebo přenosných pevných disků. Přehrávejte tak videa (i s kodekem DivX v HD rozlišení) nebo si prohlížejte fotky z dovolené přímo na televizi.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
; ; DVB-S2 je druhá generace standardu pro satelitní vysílání audiovizuálního obsahu a doprovodných dat (teletext, EPG) pomocí telekomunikačních satelitů. Vznikla rozšířením standardní normy DVB-S a počítá se u ní i s využitím komprese MPEG4/AVC která je často spojena (není to ale pravidlem) s vysíláním ve vysokém rozlišení obrazu - HD. Zvuk se často přenáší jako AC-3 stream ve formátu Dolby Digital. Dnes už je toto vysílání běžně dostupné i pro české diváky.; DVB-T2 (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. DVB-T2 vychází z původního standardu DVB-T. Oproti předchozí verzi nastalo několik změn, avšak hlavní podstata a rozdíly oproti analogovému vysílání zůstaly zachovány. Televizní stanice jsou shlukovány do tzv. multiplexů. Datový tok je komprimován do licencovaných formátů MPEG-4 či HEVC (umožňuje tzv. UHDTV s vysokým rozlišením).Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
TimeShift je speciální funkce, která umožňuje nahrávání živého vysílání. Díky tomu si tak můžete udělat pauzu kdykoli budete potřebovat, aniž by vám z oblíbeného pořadu cokoli uniklo. Po spuštění funkce dojde k zastavení obrazu a začne se nahrávat pokračující děj. Jakmile se vrátíte ke sledování, pokračujete přesně od toho momentu, kdy jste odešli. Tuto funkci naleznete u set-top-boxů a nahrávacích zařízeních s pevným diskem.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.